
Це мало статися рано чи пізно. Одне із найбільших промислових підприємств Рівного, де колись працювали кілька тисяч людей і продукція якого користувалася попитом у споживачів навіть за межами України, останнім часом ледь животіло. Врешті найближчими днями останні дві сотні рівнян, які ще рахувалися працівниками Рівненського заводу високовольтної апаратури, втратять цей статус.
Одна із причин полягає в тому, що залишки колишнього промислового гіганта були власністю громадян країни-агресора Дениса Тасакова та Сергія Петрова. Через це завод потрапив під санкції. Не допомогло і те, що власність на завод переоформили на Ольгу Дубовицьку, громадянку Естонії. Одразу після накладення санкцій Офіс Генпрокурора почав розслідувати справу за підозрою у фінансуванні тероризму. Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно та земельну ділянку підприємства. Через це працівники підприємства не могли потрапити на роботу. Згодом рішення було переглянуто, щоб підприємство могло працювати. Але було вже занадто пізно.
Ці люди втратили статус працівників РЗВА
Олександр Шумельчук, заступник директора РЗВА:
— Підприємство працювало до Нового року. Після цього завод уже не мав замовлень. Це сталося тому, що держава наклала санкції, а прокуратура відкрила кримінальну справу. Почали шукати російський слід. Після цього завод почали не допускати до тендерів. Стало неможливо отримати замовлення на виготовлення нової продукції. Через це з 1 лютого завод був на простої. Тоді до Рівного приїхали власники підприємства. Вони оцінили ситуацію, що склалася, та ухвалили рішення повністю зупинити виробництво на РЗВА. Усіма цими діями держава знищила підприємство. Хоч до усіх цих подій на заводі працювало близько 250 осіб, 40 були мобілізовані до української армії. Зараз триває процес звільнення працівників. Але й з цим є нюанси. Адже завод уже три місяці не платить заробітну плату. Хоч на рахунках у банку підприємство має кошти, проте суд зробив так, що ними не можна розпоряджатися. Тобто виходить, що людина звільняється, проте підприємство не має можливості розрахуватися з нею за січень, лютий та березень. Повторюсь, що на рахунку підприємства достатньо коштів, щоб розрахуватися з людьми. Однак завод не має доступу до свого рахунку. Тому зараз люди звільняються та подають до суду, щоб отримати свої гроші. Завод допомагає людям з оформленням документів для подачі до суду. Можна констатувати, що заводу як промислового підприємства уже немає. У майбутньому РЗВА буде займатися здачею в оренду своїх приміщень.
Богдан СЛОНЕЦЬ.