Коли підуть тролейбуси у Городок?

754 0

Ми у соцмережах:

Коли підуть тролейбуси у Городок?

У мешканців Городка, що неподалік Рівного, з’явилася надія на дешевий транспорт — повернення тролейбуса №6, що курсував до околиць села. Регулярні рейси «шістки» з обласного центру припинили ще у березні 2020-го, перед першим карантином. А все через ремонт дороги в напрямку Луцька — під час реконструкції шляху контактну мережу довелося демонтувати. Тепер, коли траса готова, взялися й за відновлення мережі.

Антон Бриних, речник КП «Рівнеелектроавтотранс»:

— Роботи ведемо не ми, а підрядна організація — у рамках реконструкції траси, що почалася ще у листопаді торік. По суті, вони відновлюють контактну мережу, яку демонтували через розширення траси. Але з того, що ми бачимо, можемо сказати одне: роботи ведуться доволі активно. На нових залізобетонних опорах монтують гнучкі поперечини. На них будуть кріпитися несучі троси та контактний дріт. Таке рішення є більш оптимальним для позаміської траси, оскільки відстань підвісу дротів від краю проїзної частини не обмежується довжиною жорсткого кронштейна, як раніше. Це дозволить тролейбусам маневрувати між смугами руху.

Раніше єдиний тролейбус за маршрутом №6 мчав трасою кілька кілометрів та звертав праворуч до села Городок, біля околиць якого розвертався на кільці «Рівненський завод тракторних агрегатів». Його останній виїзд відбувся ще 4 жовтня торік — тролейбус спеціально замовляли для проведення екскурсії. Коли саме можуть відновитися регулярні рейси до Городка — ще самі не знаємо. Адже це залежить як від підрядника, що має завершити роботи, так і від міської влади Рівного, яка є замовником маршруту. Можливо, це буде уже в наступному році.

Сергій Сайко, заступник сільського голови Городка:

Сподіваємося, що рейси невдовзі відновлять. Для нас це соціально-важливий транспорт. Люди щодня доїжджали на роботу та на навчання. Тролейбусом також користувалося чимало пенсіонерів, бо для них проїзд безкоштовний. Нині альтернатива — лише потягом або маршруткою, а це не кожному по кишені. Скажімо, за проїзд в один бік до Рівного у маршрутках беруть по 17 гривень. За місяць виходить чимала сума.

Наші мешканці з нетерпінням чекають, коли ж повернеться тролейбус. Раніше люди, бувало, й протестували, якщо міська влада Рівного хотіла скасувати рейси до Городка через низьку рентабельність — їздило багато пільговиків. Цього разу протестів чи скарг не було — до вимушеної паузи всі ставляться з розумінням. Бачимо ж усі, що дорогу реконструювали, зробили на ній освітлення. Значить, треба просто дочекатися.

Як йдеться у договорі на ProZorro, ремонт ділянки підрядна організація повинна виконати до 31 грудня 2021 року. Від серпня 2020 року дорогу ремонтує черкаська фірма «Енергетично-дорожнє будівництво» — за виконання робіт візьмуть 450 мільйонів гривень.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також