«Коли пишеш картини – забуваєш про всі проблеми»

683 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Мистецтво – невід’ємна частина нашого життя. Воно дарує насолоду, допомагає знайти сили, щоб подолати труднощі, змушує замислитися над вічними питаннями людського існування. Однією з форм творчої діяльності, де поєднуються колір, зображення, авторське бачення та відображення світу, є образотворче мистецтво.

 9 жовтня ми відзначали День художника України. Це свято майстрів пензля, котрі розфарбовують дійсність барвами своїх картин. Рівненська художниця Христина Шинкар розповіла про захопливу професію митця.

- Коли і як ви почали займатися малюванням?

- Почала малювати з дванадцяти років, коли подруга запропонувала поїхати з нею на заняття художньої школи в Гощу. Відтоді моє життя пов’язане з мистецтвом. Навчалася спочатку в художній студії, потім у Рівненському державному гуманітарному університеті на образотворчій спеціальності. Зараз закінчую здобувати ступінь магістра.

- Як зараз працюєте, реалізовуєте свої роботи?


- Зараз, як і раніше, пишу картини для себе і на замовлення. Також роблю арти на стінах, машинах тощо.

- Чи є у Вас тема, яку зображаєте найчастіше?
- Раніше малювала переважно пейзажі, натюрморти. Зараз працюю в різних жанрах.

- У якій техніці найбільше працюєте? Чи є матеріали, котрим віддаєте перевагу?

- Працюю в різних техніках, але перевагу віддаю олії, то є любов.

- Як повномасштабне вторгнення вплинуло на вашу творчість?
- Війна залишила свій відбиток, як і в кожної людини. На початку війни написала картину «Біля ірпінського мосту», виконану в нехарактерному мені стилі і поєднаними техніками. У творчості змінилася тема з пейзажів, квітів на людей. Почала малювати жінок, навіпоголені фігури, дитину й маму. Усі роботи написані крізь призму автентичності, патріотизму.

- Над чим зараз працюєте? Чи є в планах створити якусь особливу картину чи серію робіт?
- Працюю над твором для майбутньої виставки. У 2020-му році відбулася дебютна виставка, де переважали зображення природи. Зараз це точно буде серія сучасних патріотичних робіт.


- Що, на вашу думку, мистецтво має нести для людей?
- Мистецтво лікує, допомагає розслабитися, це ніби антистрес. Коли пишеш – забуваєш про всі проблеми. Пропоную спробувати.

Підготувала Ірина Стасюк, студентка 2 курсу Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також