Коли починається Великий піст перед Великоднем і що не варто робити у ці дні

626 0

Ми у соцмережах:

Коли починається Великий піст перед Великоднем і що не варто робити у ці дні

Великий піст розпочнеться 3 березня і триватиме до 19 квітня. Великдень українці святкуватимуть 20 квітня.

Серед усіх постів, які встановлені церквою, Великий піст є найтривалішим – триває 48 днів. Упродовж цього часу православні християни підносять молитви покаяння, а три з чотирьох субот посту є поминальними (окрім першої).

У чому краще обмежувати себе під час посту
Що стосується обмежень, головним є обмеження в їжі та напоях. Упродовж посту православні не вживають м’ясні, рибні, молочні продукти та будь-яку їжу, пов'язану з тваринами. Заборонено пити алкоголь, використовувати спеції та приправи в їжі, а також вживати солодке. Ці обмеження допомагають зосередитися на духовному розвитку і не відволікатися на матеріальні насолоди.

Також Великий піст – це час для покаяння, тому церква не схвалює гучних святкувань, вечірок і розваг. Важливо уникати сварок і конфліктів, оскільки вони заважають досягти миру і любові. У цей час особливу увагу слід приділяти внутрішньому спокою і гармонії.

У Чистий понеділок (перший день посту) і у Велику п’ятницю не дозволяється вживати їжу взагалі. Можна пити тільки воду.

У всі інші понеділки та п’ятниці, а також щосереди дозволяється їсти сирі фрукти та овочі, пити свіжі соки. Це дні для сироїдіння.

Вареною їжею можна посмакувати лише в суботу і неділю. Дозволяються страви з олією і навіть трішки вина.

Піст може зашкодити здоров’ю?
Священнослужителі категорично стверджують, що піст лише на благо людському організму. В цей час людина харчується рослинною їжею, багатою на клітковину. Таке собі здорове харчування, особливо для тих, хто страждає на атеросклероз, гіпертонію, гастрит.

Але є і зворотна сторона посту, про яку говорять хіба що медики. Впродовж 48 днів організм людини, яка постує, матиме в дефіциті вітаміни Д, В12, мікроелементи кальцій, магній, омегу. Все ж така аскеза – це незбалансоване харчування.

Тривалий піст може викликати:

розлади травної системи;
порушення менструального циклу;
загострення хронічних захворювань.

Чи всім треба суворо постувати? Є люди, яких таке обмеження в їжі не стосується?
Погортавши церковні книги, можна відшукати інформацію про те, що піст може бути більш легким для людей похилого віку, хворих, маленьких дітей, вагітних і жінок, що годують немовлят.

А як щодо військовослужбовців, які зараз захищають Україну? Бо ж без ситних м’ясних страв і «снікерсів» сили забракне навіть автомат підняти.

- Піст – це не тільки гастрономія, це є духовний стан, - пояснює Коротко про настоятель церкви святих Петра і Павла у Жовкві (Львівська область) Маркіян Каюмов. – У час посту важливо певне налаштування душі, свого серця. І це військові можуть. Але я все-таки хочу підкреслити, що зараз головне завдання кожного військового - це захищати нашу Україну.

З цих слів робимо висновок: військовослужбовцям можна і треба їсти продукти тваринного походження навіть у дні Великого посту.

Людина вперше буде постувати: як підготуватися?
Тут важливо підійти до цього обряду з розумом. Не треба кидатися у піст, як в ополонку, різко і одразу.

Якщо одним махом обмежити свій звичний раціон, то отримаєте хіба що шалений стрес. Почніть поступово, зменшуючи кількість споживаної їжі та виключаючи заборонені продукти.

Пісний стіл обов'язково має бути різноманітним. В наш час є велика кількість пісних продуктів: каші, бобові, гриби, горіхи, свіжі і квашені овочі і фрукти. Навіть пісні солодощі.

Як підготуватись до виходу з посту і до великоднього столу
Протрималися до закінчення посту? Тоді виходьте з аскези поступово. Повертатися до звичного раціону краще з дегустування легких молочних продуктів. Далі можна поступово вводити яйця (не більше одного на день), нежирну рибу і аж опісля - м'ясо. Тоді організм адаптується до зміни раціону. Якщо ж одразу нахапатися паски з шинкою, запити все це алкоголем і ще заїсти солодкою сирною бабкою, то замість свята потрапите на лікарняне ліжко.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

загрузка...

Читайте також