Комісія перетворилася у суд: у Рівному збиралися зоозахисники та депутати

1076 1

Ми у соцмережах:

Комісія перетворилася у суд: у Рівному збиралися зоозахисники та депутати

У Рівному триває затяжний конфлікт між керівницею стерилізаційного центру Наталією Ющук та активістами, які захищають тварин.

 Щоб його вирішити, була створена тимчасова комісія із аналізу роботи центру. До її складу увійшли депутати від кожної фракції міської ради – Галина Кульчинська («Батьківщина»), Андрій Кузьмич («Солідарність»), Олег Карпяк («Свобода») та Роман Яворський (позафракційний). Вони мають надати міській раді пропозиції, як покращити роботу центру.

Однак сьогоднішнє засідання комісії були змушені перервати, бо через взаємні образи воно і так затягнулося. Окрім цього, деякі члени комісії висловили бажання, що більше не будуть відвідувати засідання. Адже активісти перетворюють комісію у «суд Лінча» над керівницею центру стерилізації Наталією Ющук. Можливо, саме такими методами на її місце активісти хочуть призначити іншу людину.

Голова комісії Роман Яворський кілька разів припиняв сварки. Бо активісти доволі агресивно критикували роботу комунальних служб, які причетні до роботи стерилізаційного центру. Однак відповідей на критику від чиновників вони не хотіли чути.

Від активістів надходили зауваження, що комунальники погано реагують на виклики про відлов агресивних собак в Рівному. Але підтвердити, що це дійсно так, активісти не можуть. Адже вони відмовляються писати офіційні звернення, а хочуть працювати у телефонному режимі. Усі їхні докази – це записані на телефон уривки відео, на яких важко зрозуміти, про що взагалі йдеться.

- Чуймо один одного та працюймо конструктивно, - звертався до активістів Роман Яворський.

Однак виявилося, що активісти мають претензії й до самої комісії. Мовляв, її голова Роман Яворський не може сформулювати кінцеву мету своєї роботи. Хоч сам Яворський наголошував, що, окрім дослідження роботи центру, комісія хоче напрацювати пропозиції, як цю роботу покращити.

Але з такою роботою комісії не погоджується представниця громадської організації «Зооварта» Світлана Сидоренко. Вона вимагала від стерилізаційного центру повної фінансової звітності за витрачені бюджетні та благодійні кошти, журнали відвідин центру, документи на списані кліпси для собак та багато іншого. Також, на думку жінки, комісія має дати оцінку діяльності керівниці центру Наталії Ющук.

У якийсь момент, не витримавши крику, депутат міської ради та член комісії Олег Карпяк зауважив, що міська рада не правоохоронний орган, а комісія – не публічний суд.

Сама керівниця стерилізаційного центру Наталія Ющук повідомила, що після її призначення центр почали штурмувати незадоволені люди, які представляються активістами. Вони погрожують працівникам центру та їй особисто.

Під час засідання комісії стало зрозуміло, що притулок для безпритульних собак побудувати нереально. Адже його вартість із 3 мільйонів гривень чомусь виросла аж до 8 млн. І таких грошей міські депутати точно не виділять. В свою чергу, вартість будівництва так стрімко підскочила, бо ті ж активісти надавали багато нових пропозицій.

Під кінець роботи комісії було вирішено провести виїзне засідання до самого центру стерилізації. Візит запланований на 12 годину 14 травня. Депутати відвідають центр на півгодини раніше, ніж активісти, щоб об’єктивно оцінити ситуацію.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також