Компенсації не вистачило — за тепло Рівне винне ще 15 мільйонів

1671 0

Ми у соцмережах:

Компенсації не вистачило — за тепло Рівне винне ще 15 мільйонів

Весь минулий опалювальний сезон тариф на тепло для рівнян не піднімали. Мешканці платили по 1913,5 гривні за гігакалорію, а різницю теплопостачальним підприємствам компенсували з міського бюджету. Найбільше з усіх — понад 200 мільйонів — мали виплатити ТОВ «Рівнетеплоенерго», що опалює майже 800 житлових будинків Рівного. Щоб перевірити, куди пішли гроші, навіть створили спеціальну комісію. Але після звірки актів та лічильників виявили неприємний сюрприз — тепла використали більше, ніж розраховували. Виходить, що місто мало би виплатити тепловикам за попередній сезон ще 15 мільйонів.

Що робити з неочікуваним боргом та чи потрібно місту взагалі його платити, радилися депутати на комісії з питань міського господарства.

Володимир Липко, директор міського департаменту економічного розвитку:

— Є відхилення — на жаль, не в нашу сторону: спожили на 15–20% більше, залежно від місяця. Скажімо, для «Рівнетеплоенерго» у грудні 2021-го в плані було закладено 46 тисяч гігакалорій, а фактично було спожито 47 тисяч. По «Квасилівтеплоенерго» у квітні 2022-го закладено в план 221 гігакалорію, а фактично спожито 490. Так само й по «ЕСКО-Рівне». В цілому є перевищення по всіх учасниках програми відшкодування, яку ми робили за даними їхніх лічильників. Справа в тому, що цифри було закладено з попередніх сезонів, при затвердженні розрахунків це враховували. Але рік видався більш холодний за попередні, тому і споживання було більше.

Ми можемо внести зміни в програму. Адже розуміємо, що рік буде дуже тяжким для теплогенеруючих підприємств. І якщо не підтримаємо їх у цій ситуації, то не знаю, як ми пройдемо сезон. Програма закладалася згідно з плановими показниками. Але це велике відхилення, і ми не маємо права поставити підприємства на коліна.

Позицію начальника департаменту підтримав Володимир Хомко, колишній міський голова, а нині депутат. Він вважає, що підприємство може ці борги відсудити, і тоді все одно доведеться місту їх сплатити.

Святослав Клічук, депутат міськради, не погоджується:

— А який буде предмет позову — що вони неправильно порахували? 99% тієї суми — для «Рівнетеплоенерго», а це приватне підприємство. А ми, депутати, говоримо, як нам з міського бюджету взяти 15 мільйонів і віддати цій фірмі? Вони цього навіть не просять... Це що, «любимчики» якісь? В нас є програма, де вказано, що планові показники такі-то: менше можемо заплатити, а більше не можемо.

Олексій Кривошеєв, речник ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— Сподіваємося, що ситуацію вдасться вирішити і без суду. Теплопостачальне підприємство свої обов’язки перед містом та споживачами виконує, до початку опалювального сезону готове.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також