Кому в Рівному — непотріб, а кому — й вторсировина

1188 0

Ми у соцмережах:

Кому в Рівному — непотріб, а кому — й вторсировина

Міська влада за багато років так і не вирішила проблему з утилізацією або переробкою сміття у Рівному. Хоча чого тільки уже не пробували — і помпезно відкривали сміттєсортувальний завод на звалищі, добували на тому ж полігоні біогаз, позаставляли центр міста різнокольоровими контейнерами для роздільного збору пластику, паперу та скла.

Але більшість вторсировини досі сортують і здають на переробку безхатьки, а значна частина відходів досі потрапляє на сміттєзвалище у Бармаках, де його просто трамбують і пересипають землею. І хоча місця там має вистачити на найближчі кілька років, ресурс полігона також не «гумовий». Тож чиновники вкотре задумалися про нову стратегію поводження з відходами — запросили до Рівного столичних експертів з компанії «GreenAge», які проаналізували ситуацію і презентували своє бачення. Може, цього разу таки щось вийде?

Артем Монастирський, експерт «GreenAge»:

— Дорожня карта реформ «Рівненська громада без сміття» розрахована на термін до 2030 року. Її мета — зменшити частку твердих побутових відходів, що підлягають захороненню або спалюванню, щонайменше до 30%. Це можна втілити завдяки сортуванню сміття та створенню станцій компостування органічних залишків. На другому етапі — запустити завод механіко-біологічної обробки відходів. У Рівного також є унікальна можливість залучити цементний завод у Здолбунові (а таких в Україні є всього шість), який може використовувати тверді відходи як паливо — цим треба скористатися. Будемо підтримувати зв’язок з місцевою владою, в наступному році плануємо приїхати і максимально допомагати.

Рекомендації киян знадобляться при створенні спеціальної програми поводження з відходами, яку хоче розробити міська влада. Мешканців міста також запрошують додати свої ідеї — їх можна залишити на сайті міського управління економіки. Чи означатиме нова «сміттєва» стратегія подальше зростання тарифів на вивезення непотребу — поки невідомо. Востаннє Рівненський міськвиконком змінював тариф у травні — щомісячна плата зросла до 19 гривень для мешканців багатоповерхівок та до 22 гривень для тих, хто живе у приватних будинках.

За рік кожен рівнянин продукує в середньому 400 кг непотребу. Тим часом, на ньому можна трошки підзаробити. Ось що готові платити на міських пунктах прийому вторсировини у Рівному: макулатура — 1,5-2 грн за кг, пластмасові кришечки та пет-пляшки — 4-6 грн. за кг, склобій — по 30 коп. за кг, склотара — від 0,4-2 гривень за одну пляшку або банку. На деякі пункти також можна приносити брухт — від старих каструль і сковорідок до телевізорів і комп’ютерних моніторів. Одяг, дитячі іграшки, візочки та взуття в хорошому стані можна віднести до комісійних магазинів.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також