Комунальники у Рівному «воюють» з отруйним борщівником

997 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Небезпечну рослину, чий сік викликає страшні опіки, часто можна зустріти під час прогулянки. Нещодавно молодий борщівник Сосновського перехожі побачили у самісінькому центрі міста - на газоні за кінопалацем "Україна". Втім, працівники міського тресту зеленого господарства вчасно відреагували і знищили.

 - З борщівником Сосновського доводиться боротися постійно, адже він дуже швидко розмножується - пилок розноситься вітром на великі відстані. А ще, він здатен постійно відростати. Тому доводиться його скошувати і викопувати з корінням, доки рослина молода. Хімічні препарати у межах міста до борщівника застосовувати не можна, щоб не нашкодити здоров'ю людей, - пояснює Руслан Гудима, який очолює міський департамент інфраструктури та благоустрою. - Дякуємо усім небайдужим, хто вчасно сповіщає комунальні служби про таку небезпеку. Ми періодично отримуємо дзвінки та повідомлення від активних рівнян, які побачили бощівник у парках чи на вулицях Рівного. 

Якщо ця небезпечна рослина зустрінеться на дорозі і вам, можна зателефонувати на "гарячу" лінію міськвиконкому - 1553. Руслан Гудима також радить повідомляти про її місцезнаходження безпосередньо трест зеленого господарства (099 644 6911) .

Втім, якщо йдеться не про міську землю, а про приватну ділянку або прибудинкову територію багатоповерхівки, то з борщівником доведеться розбиратися власнику або ж балансоутримувачу - наприклад, ОСББ чи управляючій компанії.

Чим небезпечний борщівник Сосновського? Його сік містить фурокумарини. Потрапляючи на шкіру, вони під впливом сонячних променів викликають опіки - іноді аж до III ступеня. Відомі випадки, коли люди з великим ураженням шкіри опинялися в реанімації або, навіть, помирали. Особливо важливо попередити про небезпеку борщівника дітей, щоб не торкалися і не гралися біля рослини.

Як попереджають фахівці, найсильніші опіки борщівник Сосновського викликає при контакті з вологою шкірою у спекотні сонячні дні. Тож якщо отруйний сік все-таки потрапив на шкіру, необхідно тут же промокнути його тканиною і прикрити уражену ділянку одягом або пов'язкою. Потім її необхідно промити великою кількістю води (бажано з додаванням невеликої кількості соди). Після цього уражені місця варто змастити будь-яким засобом від опіків. І, звісно, не виставляти уражене місце на сонце найближчі декілька днів.

 

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також