Комунізму не буде. У ліфтах

2801 1

Ми у соцмережах:

Комунізму не буде. У ліфтах

Сотні ліфтів у Рівному вже давно відпрацювали своє і потребують якщо не заміни, то капітального ремонту. І те й інше коштує сотні тисяч гривень. Відколи змінилося законодавство, міська влада щоразу наголошує: ремонти у багатоквартирних будинках — відповідальність власників квартир. А нещодавно міський голова, вкотре обговорюючи прохання мешканців дати гроші на ремонт, заявив: комунізму в Рівному вже нема.

Цього року кілька сотень ліфтів у місті мають пройти перевірку, а після цього — ремонт або заміна. Причому багато хто наполягає: краще ліфти замінювати на нові, аніж вкладати кошти в їхні ремонти. Бо користуватися старим, хоч і відремонтованим, ліфтом все одно може бути небезпечно.

Оскільки мешканці будинків у Рівному не зможуть зібрати всієї суми на ліфти самотужки і звертатимуться до міськради по допомогу, рівненські депутати вирішили реагувати на випередження і своїм рішенням вже внесли зміни до «ліфтової програми». Вирішили, що через велику кількість звернень грошей у бюджеті для всіх може не вистачити. Тому тепер мешканцям багатоповерхівок доведеться збирати не 15%, а 20% коштів від загальної суми ремонту ліфта, якщо хотітимуть, щоб міська влада дала решту грошей.

У Рівному, до слова, ремонтувати ліфти можуть шість організацій: «Леда», «Рівнеліфт», «Рівнеліфт Сервіс», «Вертіка ЛТД», «Чорне море» та «АРМ-ЕКО». Дві останні пов’язують із керівником фракції Радикальної партії у Рівненській міській раді Романом Стасюком.

Олександр Колесник, начальник житлового відділу міського управління ЖКГ:

— У Рівному 333 багатоквартирних будинки обладнано ліфтами. Загальна кількість усіх ліфтів складає 1074. Не працюють наразі 22 ліфти. За останній рік в місті ОСББ відремонтували 127 ліфтів на загальну суму 21 мільйон гривень. Із цих грошей міський бюджет дав 17,7 млн. грн., а люди зібрали 3,4 млн. Жеки та управлінські компанії відремонтували 33 ліфти, витративши на це 3 млн. грн.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

— Ліфт є частиною будинку, а за стан будинку відповідають власники квартир. Так прописано у законодавстві, і, на мою думку, це правильно. Однак люди у Рівному не можуть чомусь цього зрозуміти. Комунізм у нашій країні уже завершився. Місто більше ліфтами не займається, а лише фінансово допомагає тим людям, які до нас звертаються. Готуємо ще програму фінансової допомоги для будинків, у яких немає ОСББ. Але в будь-якому разі для ОСББ місто допомагатиме більше, ніж для тих будинків, де його не створено.

Анатолій Овчинніков, голова ОСББ «Мельника, 6», у будинку якого замінили старий ліфт на новий:

— Згідно зі статистикою, у Рівному 79% ліфтів в аварійному стані. З власного досвіду скажу, що встановлювати новий ліфт хоч і дорожче, але це набагато краще. Бо 25 років його буде обслуговувати завод, який його виготовив. У свою чергу, ремонт старого ліфта потрібно проводити кожних чотири роки. Іншими словами, ремонтувати ліфт — це гроші на вітер, але людям не поясниш.

Як би там не було, мешканці будинку самі не здатні замінити ліфт. Бо дуже дорого. Встановлення нового ліфта коштує приблизно 700 тисяч гривень. Ремонт — 200-400 тисяч гривень. Окрім того, на ремонт або заміну ліфта грошима складається не весь будинок, а лише окремий під’їзд, де він функціонує. Один під’їзд — це всього близько 40 квартир. А люди, які мешкають на першому поверсі, майже завжди відмовляються здавати гроші на ліфт. Якщо застосувати просту арифметику, то вийде, що на ремонт із одної квартири потрібно зібрати по 10 тисяч гривень. Через це й потрібна допомога міста.

Роман Алексійчук, голова Ради голів ОСББ:

— У Рівному є проблема не лише зі старими ліфтами, але й з новими. У будинках, де я керую, усі ліфти — нові. Думав, що не буду мати з ними проблем у найближчі 20 років. Але під час експлуатації постійно відбуваються якісь казуси. Прекрасно розумію, що у цьому більше винні фірми, які зобов’язані стежити за технічним станом ліфтів та проводити профілактичні роботи.

Колись, як тільки обслуговуючі компанії боролися за рівненський ринок, то дуже відповідально підходили до своєї роботи. Мабуть, зараз вони зрозуміли, що в місті дуже багато ліфтів будуть капітально ремонтувати, то й націлилися на ці гроші. Профілактичні роботи уже ніхто проводити не хоче.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також