Коштів з Фонду соцстраху для всіх безробітних не вистачить

751 0

Ми у соцмережах:

Коштів з Фонду соцстраху для всіх безробітних не вистачить

Такого висновку дійшли експерти Школи економіки в Києві, проаналізувавши доходи від податків, які надійшли до бюджету, та фінансову спроможність Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (Фонду з безробіття).

 Про це пише Економічна правда.

В квітні Кабмін виділив Фонду з безробіття 6 млрд грн з Ковід-Фонду на покриття додаткових витрат, пов’язаних зі зростанням безробіття через карантин (з них 1,3 млрд грн - це кредит). 

Прогноз Кабміну за потребами Фонду у додатковому фінансуванні побудовано на розрахунку, що надходження до Фонду від сплати єдиного соціального внеску йтимуть згідно з планом.

Згідно з бюджетом Фонду, обсяг його власних надходжень (від ЄСВ) у 2020 році має становити 14,4 млрд грн. Це - зростання  на 13,8%, або на 1,7 млрд грн порівняно з 2019 роком.

Проте у січні-квітні 2020 року зростання надходжень від ЄСВ (за рахунок яких фінансується Фонд) становило лише 6,5%. А суто за квітень вони взагалі впали - на 3,8% (що не дивно, з урахуванням надання права не платити ЄСВ за березень-квітень окремим ФОПам та зменшенню економічної активності в цілому).

"Тому існує значний ризик того, що Фонд буде дефіцитним, навіть без збільшення динаміки кількості безробітних.

Якщо за результатами року зростання надходжень від ЄСВ не відбудеться (що наразі виглядає як оптимістичний сценарій), дефіцит Фонду без збільшення кількості безробітних становитиме 1,7 млрд грн. 

А з очікуваним збільшенням безробітних - щонайменше 3 млрд грн (=1,7 млрд грн +1,3 млрд грн кредиту)", - повідомляють експерти Центра.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також