«Костопільський фанерний завод» сплатить понад мільйон гривень за шкоду природному середовищу

851 0

Ми у соцмережах:

фото- Яків Літвін

Державна екологічна інспекція Поліського округу активно веде претензійно-позовну робота щодо суб’єктів господарювання, які завдали шкоди навколишньому природному середовищу, але в добровільному порядку її не відшкодували.

Ще у листопаді 2020 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу було проведено позаплановий захід дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища ТОВ «Костопільський фанерний завод».

Під час перевірки фахівцями Інспекції встановлено, що у даного товариства відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів, що є порушенням ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». За викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу, нараховано збитки та для добровільного відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу виставлено претензію у розмірі 1 млн. 048 тис. 295 гривень.

Товариство відмовилось сплачувати претензію у добровільному порядку, отож інспекція звернулась до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою про примусове стягнення з ТОВ «Костопільський фанерний завод» шкоди завданої навколишньому природному середовищу. Однак, рішенням Господарського суду Рівненської області Інспекції відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Не погодившись зрішенням суду першої інстанції,  Інспекція звернулась з апеляційною скаргою до Північно-західного апеляційного господарського суду з проханням його скасувати .

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції Поліського округу на рішення Господарського суду Рівненської області - задоволено. Рішення суду першої інстанції - скасоване. Ухвалене нове, яким позовні вимоги Інспекції задоволено в повному обсязі, а саме присуджено до стягнення з Костопільського фанерного заводу шкоду, завдану навколишньому природному середовищу в сумі понад 1 млн. гривень.

У разі добровільного невиконання рішення суду, матеріали будуть передані до виконавчої служби, щодо стягнення їх в примусовому порядку.

Лише цьогоріч судами на користь Інспекції ухвалено 17 рішень на загальну суму понад 8 млн. гривень.

-  Ми не зупиняємось на досягнутому, продовжуємо роботу щодо стягнення збитків на користь держави, - повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також