Коваль поїхав у Люблін на конгрес, щоб знайти цікаві рішення

1064 1

Ми у соцмережах:

Коваль поїхав у Люблін на конгрес, щоб знайти цікаві рішення

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль бере участь у VIII Конгресі ініціатив Східної Європи, який 23-24 вересня проходить у польському Любліні.

Поїхав на цей захід Коваль разом з делегацією від Рівненщини. Каже, що в пошуках цікавих рішень для впровадження на рідній Рівненщині.

-  Відвідав спеціальну інвестиційну зону "Технопарк". Дякуючи створенню цієї зони, Люблін з 2012 по 2019 рік збільшив бюджет міста з 250 до 500 млн євро, - повідомив Віталій Коваль на своїй сторінці у Фейсбуці. - Суть "Технопарку": влада Любліна перевела близько 200 Га землі у формат соціально-економічної зони, забезпечила інфраструктуру і комунікації. Далі приватні інвестори вклали гроші, відкрили мале та середнє виробництво, офісні центри точно. Як наслідок з'явилися тисячі робочих місць, розпочався економічний розвиток міста, податки до бюджету Любліна потекли рікою. Створення "Технопарку" якнайкращим чином відобразилося і на роботі місцевого Міжнародного аеропорту "Люблін". Побудований з нуля у 2012 році, сьогодні він обслуговує близько 500 тисяч пасажирів на рік. Щомісяця з нього здійснюється біля 350 вильотів. Як ви вважаєте, чи могли би ми запустити подібну соціально-економічну зону на Рівненщині, залучивши інвесторів? Адже у нас також є аеропорт, земля, а головне - велике бажання досягти позитивних економічних змін. Я продовжую шукати та аналізувати різні цікаві рішення для можливої реалізації в Рівненській області. Моє завдання тут - привезти максимальну кількість практичних для впровадження ідей, навести дружні зв'язки з потенційними європейськими інвесторами, які є учасниками VIII Конгресу ініціатив Східної Європи.

Пост чиновника прокоментував екс-гендиректор Рівненської телерадіокомпанії Андрій Велесик:

-  Років десять тому ідея технопарку мусолилася рівненською обласною владою. Ніби й з ділянкою визначилися тоді. Але далі слів справа не пішла. Все заглохло. Хоча ідея і справді варта уваги. Таким чином у Польщі спрацював не один Люблін. Але якщо взятися і за рік-два реалізувати, то так. Щодо аеропорту, то кілька років тому особисто привіз запрошення до співпраці з новозбудованим аеропортом в Ольштині. Окремі очільники області і міста тоді мені сказали - а чому ти так за це печешся, що з того маєш? А нічого! Просто у мене було бажання розворушити наше інфраструктурне болото. А у них - ні. Спробуйте, і у Вас, можливо, вийде. Не спробуєте - точно не вийде.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також