Кума чи не кума?

3434 0

Ми у соцмережах:

Кума чи не кума?

Боротьба за посаду головного лікаря Рівненського пологового будинку вийшла на фінішну пряму. Колишній головний лікар Сергій Сулімовський, у якого закінчився контракт, щоб зберегти цю «хлібну посаду» за собою, почав звинувачувати свою вірогідну наступницю Світлану Муравську у всіх гріхах. Найстрашніше звинувачення полягає в тому, що Муравська нібито є кумою Хомка. Ми спробували з’ясувати, чому бути кумою Хомка так погано, а заодно прояснити подробиці конфлікту навколо посади головного лікаря міського пологового будинку.

Сергій Сулімовський виступив на спеціально зібраній ним прес-конференції:

— Пологовий будинок штормить через дії Світлани Муравської. Після завершення контракту я мав би стати в.о. головного лікаря. Проте надійшла вказівка зверху, що ним має стати Світлана Муравська, яка очолювала відділення патології вагітних. Про це мені сказав начальник міського управління охорони здоров’я пан Іськів.

Світлана Муравська, виконуючи обов’язки керівника медичного закладу, тиснула на колектив для того, щоб проголосував в її інтересах при відборі двох представників до комісії, яка визначатиме, хто стане головним лікарем. Але щоб претендувати на посаду, вона має отримати спеціалізацію з управління охорони здоров’я. Для цього потрібно було пройти навчання. Я його пройшов, а вона — ні.

Днями телефонувала моя колишня підлегла в істериці, що після робочого дня в.о. головного лікаря Світлана Му­рав­ська разом із заступниками Ольгою Голуб і Тетяною Жабчик примушували працівників відділу кадрів підробити наказ, що Світлана Муравська направляється на навчання. Наказ видано 8 серпня, коли я перебував на конференції в Любліні. Відповідно до наказу вона з 1 жовтня по 30 листопада має проходити навчання. Натомість вона працює на своєму робочому місці, хоч дистанційна форма навчання для отримання спеціалізації не передбачена.

За підозрою в підробці документів Сергій Сулімовський та найнятий ним адвокат ініціювали відкриття кримінального провадження. За словами Сергія Сулімовського, подати свою кандидатуру на посаду головного лікаря пологового будинку він надумав саме через те, що Світлана Муравська грає нечесними методами, зібрала навколо себе купку людей, які будоражать увесь колектив. Також Сергій Сулімовський заявив, що Світлана Муравська приймала пологи у дочки міського голови Рівного Володимира Хомка і стала її кумою. Він припустив, що її призначення виконувачем обов’язків керівника закладу може бути пов’язане з родинними зв’язками.

На прес-конференції було присутнє і подружжя Гондверкерів, за заявою якого проти Світлани Муравської було відкрито кримінальне провадження за статтями 140 та 358 Кримінального кодексу України («неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником» та «підроблення документів»). Власне, подружжя звинуватило лікаря в невдалих пологах, через що їхня дитина отримала тяжку групу інвалідності і, зі слів батьків, прогнози лікарів щодо продовження її життя невтішні.

— Ми отримали результати експертизи за другим кримінальним провадженням, які підтвердили, що Світлана Муравська та її підлеглі підробили медичну документацію, — каже Леонід Гондверкер. — Зокрема, йдеться про згоду моєї дружини на обрану п.Муравською тактику ведення пологів. Обурює її поведінка та ставлення, адже навіть вибачень від неї ми не дочекалися. Невже на цілий пологовий не знайдеться більш гідної людини, щоб очолила заклад?

20 листопада відбулися вибори серед 54 делегатів трудового колективу Рівненського пологового будинку двох представників до комісії, яка вирішуватиме, хто стане головним лікарем закладу. Сергій Сулімовський запропонував, щоб голосування було таємним, проте більшість його пропозицію не підтримала. В результаті відкритого голосування представниками в комісії від трудового колективу стали лікар-ординатор пологового відділення № 2 Людмила Іващук (38 голосів) та завідувач цього ж відділення Михайло Корінь (35 голосів).

Михайло Корінь, завідувач відділення Рівненського пологового будинку:

— Перші збори із голосуванням відбулися 12 листопада. Проте результати не можна було враховувати, бо був запит від Сергія Сулімовського, точніше, від адвокатської контори, в якому було вказано порушення, допущені під час цього голосування: не було мандатної комісії, не було ідентифікації делегатів. Організаційний комітет вирішив анулювати результати попередньої конференції і провести нову, яка й відбулася 20 листопада. На ній колектив обрав тих же представників до комісії, що й попереднього разу. Тобто процесуальні порушення на результати голосування не вплинули. Для пологового будинку це означає завершення епопеї зі зборами. Люди хочуть спокійно працювати, надавати допомогу жінкам, а не ходити по конференціях. Це створює напруження в колективі. Щодо тиску на працівників, то конкретно на мене ніхто не відважиться тиснути. Ніякого тиску на колектив не було. Люди хочуть спокою. Я визначився, за кого голосуватиму. Свою позицію ні від кого не приховую, проте озвучу її під час засідання комісії.

Віктор Іськів, начальник міського управління охорони здоров’я:

— Стосовно підробки якихось документів, то не наша компетенція визначати, чи це правда. Особисто я нічого не бачив і не чув. Коли ці документи будуть подані на комісію, звичайно, будемо визначати, чи правомірно вони видані, чи ні. З пологового будинку ні усно, ні письмово ніхто зі скаргами про тиск до мене не звертався. Щодо призначення Світлани Муравської виконуючою обов’язки головного лікаря пологового, то це було моє рішення. Бо я чув про ці змагання за посаду. Я хотів побачити людину в дії. Бо головлікарем має бути не обов’язково той, у кого закінчився контракт, а будь-який працівник пологового будинку. Окрім того, було подання від начальника медичної частини заступника головлікаря Ольги Голуб, щоб покласти обов’язки головлікаря на Світлану Муравську.

Світлана Муравська, в.о. головного лікаря:

— Не належу до тих людей, які ллють бруд на своїх колег. Це неетичні питання і неетична поведінка — використовувати інформацію, яка була раніше, проти своїх колег. Запитайте працівників пологового, чи всіх я залякала, поки 10 днів виконую обов’язки головного лікаря. Ви це бачили? Не думаю, що люди розумні можуть в це повірити. Я заперечую звинувачення Сергія Сулімовського.

Щодо курсів з організації і охорони здоров’я, то документ про те, що я знаходжуся на курсах, не є аж надто важливим. Документ — це паспорт, диплом, сертифікат. Не треба чіплятися за якийсь папірець, через який не варто навіть сперечатися. Немає ніякої підробки документів, але це все з’ясується по ходу.

Щодо справ, які є в поліції на мене, я й буду спілкуватися в поліції. Інформація, що я є кумою дочки міського голови, — це одна з чергових маніпуляцій, які використовують в боротьбі абсолютно нечесно. Я не знаю, який є документ про наявність кумівських стосунків. Наскільки я пригадую, це сертифікат, який видається після хрещення дитини. Запевняю, що мого прізвища в тому сертифікаті немає. В мене немає конфлікту інтересів ні з ким, хоча і планую подаватися як кандидат на посаду головного лікаря. Як тільки його призначать, по кожному папірцю всі отримають всю інформацію.

Дарина ГУЗЕНКОВА.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також