Купили три сміттєвози, а буде ще й автомобіль, який митиме контейнери

752 0

Ми у соцмережах:

Купили три сміттєвози, а буде ще й автомобіль, який митиме контейнери

Рівняни вже помітили, що сміття з деяких дворів вивозять новенькі сміттєвози марки Ford. Три таких автомобілі купило нещодавно КАТП-1728. Та від орендованих підприємство все ще відмовитися не може. Адже, як відомо, брак нової техніки та стан вже існуючої — найбільша проблема цього комунального підприємства, яке займається збиранням та вивезенням сміття майже з усього Рівного. Проблема, яка не вирішувалася роками.

Сергій Марчук, директор КАТП-1728:

— Загальна вартість куплених автомобілів — приблизно 10 мільйонів гривень. Ми взяли їх в лізинг, заплатили з коштів підприємства перші два мільйони. Тобто це не кошти міського бюджету. Із 2020 року наше підприємство з міста не бере коштів. Нам ще потрібні й сміттєвози, і бортові автомобілі для вивезення сміття. Тим, що наявні, — понад 40 років, і їхній стан відповідний. Плануємо придбати також автомобіль з функцією миття контейнерів для того, щоб краще дезінфікувати, особливо в літній сезон.

За один раз новий сміттєвоз може завантажити відходи з приблизно 100 контейнерів. Це орієнтовно 11 тонн. Машини оснащені протитуманними фарами та індикатором навантаження. Також вони мають функцію блокування, якщо позаду стоїть людина.

Окрім того, КАТП-1728 оголосило тендер на оренду ще п’яти сміттєвозів. Загальна вартість лоту — 9,7 мільйона. Кожне авто має відпрацювати за рік 3600 годин. Тобто прогнозується, що оренда однієї години коштуватиме 540 грн.

— Ми в тендерах завжди вказуємо більшу суму про всяк випадок, — каже Сергій Марчук. — Проте намагатимемося мінімізувати витрати, бо ж вони лягають на підприємство. Від оренди, на жаль, відмовитися поки не можемо. Адже наша власна техніка має проходити плановий ремонт, а підприємство має працювати безперебійно. Один МАЗ, яким користувалися, вже не підлягає ремонту — постараємося продати його з аукціону.

Цього року КАТП-1728 закупило й 100 сміттєвих контейнерів. Місту, звісно, потрібні ще, каже Сергій Марчук, але в оренду контейнери вже не беруть.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також