Купуйте генератори, тільки на балконах у Рівному не ставте

2928 0

Ми у соцмережах:

фото: Суспільне

Cпіввласники багатоквартирних будинків можуть розраховувати на компенсацію з бюджету, купуючи електрогенератори. Міська рада вирішила: великий будинок може купувати навіть не один, а декілька генераторів потужністю не менше 4 кВт — були б гроші. А вже місто поверне рівнянам до 70% вартості обладнання, але не більше 45 тисяч гривень. Але є нюанси.

Як зауважив під час сесії міський депутат Сергій Васильчук, купити можна, а от використовувати може бути проблемою, адже треба подумати і про безпеку, щоб не отруїтися вихлопами.

За словами міського голови Олександра Третяка, уже були випадки, коли мешканці багатоповерхівок ставили куплені генератори на балконах на 3–5 поверхах. Чим, вочевидь, неабияк заважали своїм сусідам — і ядучими газами, і гучним гудінням.

А що ж з генераторами, які місто мало закупити для котелень та іншої критичної інфраструктури? Як виявилося, вони вже в дорозі.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Ми й раніше рішенням виконкомому виділяли 27 мільйонів гривень, а на останньому сесійному засіданні виділили ще 30 мільйонів на закупівлю альтернативних джерел живлення для об’єктів критичної інфраструктури та 10 мільйонів — на монтаж, встановлення та проєктно-кошторисну документацію до них.

І ця сума у 67 мільйонів гривень, виділена на генератори, напевно, найбільша серед всіх західноукраїнських міст. Більше того, ми першими зарезервували і придбали генератори — частина з них уже фактично є, частина на підході, частина буде в кінці тижня, і так далі. Спілкувався з іншими містами, то деякі зможуть отримати генератори лише на кінець грудня, деякі на січень, а деякі — тільки на березень. В Європі знайти генератори дуже складно...

Ми чекаємо надходження потужних генераторів на 400, 200 і 120 кВт. Разом з тим, на об’єкти укриття, на об’єкти Пунктів Незламності буде придбано і вже йдуть генератори потужністю 10, 20, 70 кВт. Також зі США ідуть генератори як гуманітарна допомога, які я залучив, вони будуть меншої потужності. Днями місто з Німеччини, з яким ми підписали угоду про партнерські відносини, також постачає нам 20 генераторів. Тому генератори надходять. Але гострої потреби використовувати їх ще немає...

Хочу зазначити, що генератори — це не панацея, на жаль. І утримати повністю життєздатність міста в умовах повної відсутності електроенергії протягом кількох тижнів фактично нереально.  Але, тим не менш, у нас є план дій щодо застосування таких генераторів для населення Рівного.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також