Лікарі у Рівному звільняються, а чиновники розводять руками

2260 0

Ми у соцмережах:

Лікарі у Рівному звільняються, а чиновники розводять руками

До кінця року медична галузь Рівного матиме проблему з фінансами. Уже прогнозують — не вистачатиме понад 85 мільйонів гривень.

Віктор Іськів, начальник міського управління охорони здоров’я:

Склалася така ситуація, бо Національна служба здоров’я працює за розрахунками 2020 року. Однак показники минулого року використовувати некоректно, бо він був карантинний. Тому всі планові огляди та операції було припинено. Навіть такого прийому хворих з іншими хворобами, як є зараз, не було. Потрібно, щоб міністерство взяло за основу показники 2019 року. Інакше будуть серйозні проблеми. Доведеться щось урізати з витрат та просити ці гроші у міського бюджету.

Оскільки коштів з державного бюджету надходить все менше, то рівненські лікарі почали скаржитися на свої зарплати та звільнятися.

Лариса Обуховська, заступниця начальника міського управління охорони здоров’я:

Дев’ять наших медичних закладів підписали угоди з НСЗУ. Однак ми просимо відкоригувати коефіцієнт оплати у частині кількості пролікованих випадків. Це стосується надання планової медичної допомоги. Адже тих коштів, які надсилає нам держава, недостатньо. Наприклад, надання паліативної допомоги. Якщо у минулому році, відповідно до контракту, вартість одного випадку становила орієнтовно 9 тисяч гривень, то зараз це зовсім інша сума. Нині на один випадок потрібно близько 20 тисяч гривень. Однак нам присилають всього 14 тисяч. Виходить нестача у 6 тисяч гривень лише на одному випадку.

Люди мають зрозуміти, що у пакет допомоги від держави входять: оплата праці медика, забезпечення пацієнта медикаментами та його харчування. Якщо це мобільна паліативна бригада, то в розрахунку є й пальне для автомобіля. Через недофінансування медичних закладів вузькі спеціалісти стали звільнятися. Адже розуміють, що їхня перспектива на гідну заробітну плату примарна. Загалом в середнього та старшого медичного персоналу зарплата — 7-8 тисяч гривень. У приватних закладах ця сума набагато вища. Тож наші спеціалісти переходять на роботу в приватні заклади.

Юрій Осіпчук, голова «медичної» депутатської комісії:

— На мою думку, якщо Міністерство охорони здоров’я перегляне свої тарифи, то проблема, що склалася, автоматично зникне. Адже обсяг коштів, які закладено в бюджеті на медицину, не змінився. Він такий, як і був у попередні роки. Гроші просто потрібно грамотно розподілити.

Міська рада уже направила звернення до Кабміну з проханням переглянути розрахунки оплати пакетів медичних послуг та компенсації нестачі коштів.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також