Лікування морською водою: правда і міфи

1952 0

Ми у соцмережах:

Лікування морською водою: правда і міфи

Розповсюджена думка, що після купання в морі не потрібно змивати воду — морська сіль, яка залишиться на шкірі, продовжить оздоровлення. Чи так це насправді?

Міф 1. Купатися якомога довше

Ідеальний час перебування в морській воді — 10-15 хв. Це достатньо для запуску в організмі процесу водно-сольового обміну. Якщо перебувати в морі довше, підвищується ризик переохолодитися і застудитися. Річ у тім, що солона вода поглинає більше тепла, ніж прісна.

Міф 2. Чим морська вода тепліша, тим краще

Для здоров'я корисно купання в морській воді температурою +20-24 градуси. Однак при кожному захворюванні потрібна морська вода певної температури. При зайвій вазі рекомендується прохолодна вода, яка стимулює обмінні процеси. Не дуже тепла вода уповільнює ритм серцевих скорочень, а тепла, навпаки, прискорює. Варто пам'ятати, що в морській воді, температура якої сягає понад 24 градуси тепла, починають активно розмножуватися шкідливі мікроорганізми.

Міф 3. Не змивати воду після купання

Розповсюджена думка, що після купання в морі не потрібно змивати воду — морська сіль, яка залишиться на шкірі, продовжить оздоровлення. Дія цієї води і справді триває ще близько 20-30 хв. після виходу з моря. Але клітини організму під час плавання виділяють токсини, які краще змити. Також не всі моря можуть похвалитися ідеальною чистотою води, особливо, якщо ви купаєтеся на міському пляжі, де багато людей.

Морська вода сушить волосся. Якщо ваше волосся пофарбоване, краще його не мочити або обов'язково мити після купання в морі. Морські солі принесуть користь лише власницям жирних коренів.

Міф 4. У морській воді немає чистого йоду

Морська вода містить йодид брому, який використовується для лікування нервової системи. Речовина міститься в морській воді в оптимальній концентрації, тому купання в морі може заспокоїти навіть найбільш роздратованого жителя мегаполісу. А тим, хто страждає на захворювання щитовидної залози, під час відпочинку на узбережжі варто приймати призначені лікарем препарати.

Міф 5. Лікувати носоглотку морською водою

І міф, і правда. З одного боку, морська вода — несприятливе середовище для шкідливих бактерій; в ній містяться компоненти, які мають антисептичну та антибактеріальну дію. Теоретично, полоскання носоглотки морською водою повинно допомогти при запальних захворюваннях. Але в портах і місцях великого скупчення людей вода в морі настільки забруднена, що полоскання, позбавивши від одних мікробів, може «наситити» організм більш небезпечними. Найчистіша морська вода — на глибині понад два метри, далеко від берега.

 

  • Міф 1. Купатися якомога довше
  • Міф 2. Чим морська вода тепліша, тим краще
  • Міф 3. Не змивати воду після купання
  • Міф 4. У морській воді немає чистого йоду
  • Міф 5. Лікувати носоглотку морською водою

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також