Липа дихає через трубку. У центрі Рівного рятують столітнє дерево

2178 0

Ми у соцмережах:

Липа дихає через трубку. У центрі Рівного рятують столітнє дерево

Якщо негода пошкоджує старе дерево, як це сталося з липою на вулиці 16 Липня в Рівному, то комунальники зазвичай його зрізають. Проте, виявляється, таким деревам ще можна продовжити життя. Фахівець з Києва днями «залатав» стовбур дерева – і це тільки перший етап повернення його до повноцінного життя.

Буревій, який пронісся Рівненщиною наприкінці червня, покалічив липу, якій, як запевняє депутатка Рівненської міської ради Оксана Майборода, 100-150 років:

— Липа була в черзі на лікування, але негода підкорегувала плани, бо її потрібно було рятувати терміново. З досвіду знаю, як складно виростити дерево в місті. На вулиці 16 Липня збереглося три дерева-довгожителі.

До Рівного лікувати липу приїхав з Києва фахівець-арборист Володимир Ветроградський. Він довго «чаклував» над проломом, який утворився внаслідок відламування великої гілки. Наповнив отвір спеціальним природнім компонентом і закрив його. З латки стирчить невеличка біла трубка, завдяки якій дерево дихає.

Продовжуємо такими діями життя віковій липі. Перший терміновий етап завершили успішно, ще дві важливі операції і можна буде гарантувати, що це дерево залишиться тут після нас. Сподіваюсь, що конструкцію ніхто не буде перевіряти на міцність, вона має тимчасово закрити доступ та забезпечити вентиляцію всередині, —  звернулася до рівнян Оксана Майборода.

Дарина ГУЗЕНКОВА.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також