Листи з Росії: на Рівненщині сталася спроба фішинг-атаки держорганів

498 0

Ми у соцмережах:

Листи з Росії: на Рівненщині сталася спроба фішинг-атаки держорганів

Працівникам владних структур на Рівненщині 19-го січня надійшли листи з адреси, зареєстрованої у Російській Федерації. У листі, який нібито прийшов від Держспецзв'язку, був файл, який мав відкривати віддалений доступ до комп'ютерів. Інформацію, яку Суспільне отримало з власних джерел, підтвердили в Рівненській ОДА.

В ніч проти вівторка, 19-го січня, працівникам державних установ України, в тому числі Рівненської області, невідомі здійснили масову розсилку фішингових листів.

У темі листів вказувалося, що надсилають їх начебто від Адміністрації Держспецзв'язку. У Рівненській обласній державній адміністрації зазначили, що листи надсилалися з IP-адреси, яка зареєстрована на території Російської Федерації.

-У листах містився файл з програмним забезпеченням, яке відкривало віддалений доступ до комп’ютерів тих, хто їх відкриває. Про те, що листи відкривати не можна, працівників попередили заздалегідь, ніхто не постраждав. Всі дані про цю атаку передали правоохоронним органам, – повідомила працівниця пресслужби РОДА Тетяна Панасюк.

З власних джерел Суспільному стало відомо, що такі листи надходили й працівникам районних держадміністрацій, в тому числі й тим, які невдовзі розформують у рамках реорганізації.

Суспільне намагається отримати коментар СБУ з цього приводу.

Що відомо
Повідомлення про фішинг-атаку з'явилося на сайті CERT-UA, команда якого функціонує у рамках Держспецзв'язку. У ньому йдеться про індикатори компрометації.
Востаннє масштабна кібератака державних установ сталася 22-го жовтня 2020-го року. У листах була фейкова інформація про необхідність оновлення облікового запису чи його підтвердження, яка спонукала користувача переходити за посиланням, яке вело на фішинговий вебсайт.
Аферисти чи спецслужби ворожих країн можуть використовувати будь-які теми для заманювання на небезпечні посилання – епідеміологічну ситуацію, перевірку акаунтів, оновлення облікових записів, вибори, тощо.
Кількість підозрілих дій в українському кіберпросторі щодо державних інформаційних ресурсів та об'єктів критичної інфраструктури збільшилася на 17% у період з 30-го грудня 2020-го року по 5-те січня 2021-го року. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також