Литва візьме шефство над нацпарком «Пуща Радзивіла» на Рівненщині

879 0

Ми у соцмережах:

Литва візьме шефство над нацпарком «Пуща Радзивіла» на Рівненщині

Литва планує передати Україні 300 комплектів вогнетривкого одягу для лісівників та близько 30 автомобілів, серед яких позашляховики, протипожежна техніка, комп'ютери, човни, GPS та біноклі. Майбутню допомогу Україні під час візиту на Рівненщину анонсував міністр навколишнього середовища Литви Сімонас Гентвілас.

Найперше литовські колеги побували у новоствореному природному парку «Пуща Радзивіла», що на Рівненщині.

Вони відвідали 1300-річний Юзефінський дуб, занесений у Книгу рекордів України, та Юзефінську дачу. У ХV столітті урочище, на місці якого знаходиться сьогодні природний парк, було у володінні українсько-литовських князів Радзивілів, звідси й назва – Радзивілівська пуща. Тут ростуть 100-річні дерева, а серед дубових насаджень нерідко трапляються 500-600-річні дерева.

Під час офіційної зустрічі у Києві міністр захисту довкілля Руслан Стрілець та Сімонас Гентвілас підписали декларацію про співробітництво в сфері охорони навколишнього середовища. Документ, зокрема декларує спільне засудження збройної агресії російської федерації, шефство Литви над природним парком «Пуща Радзивіла» та співпрацю у низці довкіллєвих напрямків.

У рамках підтримки парку литовські гості презентували його колективу комп’ютерну техніку, дрон, біноклі та фотоапарати.

За словами Сімонаса Гентвіласа, Литва має намір запросити українських природоохоронців та поділитися найкращими практиками менеджменту природоохоронних зон. Українські фахівці зможуть отримати досвід управління природоохоронними територіями за стандартами Євросоюзу.

Міністр Руслан Стрілець наголосив, що литовське шефство над новоствореним НПП «Пуща Радзивіла» допоможе цьому парку стати одним із кращих в Україні.

- Вірю, що підтримка таких партнерів, як Литва, допоможе Україні відбити ворога та зберегти природні багатства для Українського народу та гостей з усього світу, - зауважив Руслан Стрілець.

Литва була та залишається одним із наших найвірніших союзників. Ця країна одна з перших підтримала європейський вибір України ще за часів Революції Гідності. Сьогодні Литва продовжує допомагати Україні у боротьбі з російською агресією - надає військову та гуманітарну допомогу і стала надійним прихистком для українських жінок та дітей.

Завдяки такій підтримці та домовленостям між Міністерствами у сфері захисту довкілля Литва планує передати Міндовкіллю гуманітарну допомогу, яку розподілять між природними парками та лісництвами у різних регіонах України. Це обладнання та автотранспорт допомагатимуть природоохоронцям та лісівникам боротися з вогнем й охороняти цінні території.

Пресслужба Міндовкілля. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також