Львівські хірурги 10 годин рятували ногу військовику з Рівного, який наступив на міну

923 0

Ми у соцмережах:

Львівські хірурги 10 годин рятували ногу військовику з Рівного, який наступив на міну

Хірурги львівської лікарні св. Пантелеймона упродовж 10 годин рятували ногу 28-річному Богдану з Рівного, який захищав Україну під Мар’їнкою і 5 квітня наступив на притипіхотну міну. Боєць отримав дуже важкі травми, втратив праву ногу, а ліву лікарі намагаються йому врятувати.

Богдан переніс багато операцій, зараз навіть не може точно сказати скільки, адже після вибуху все його тіло було посічене осколками. Спершу його рятували лікарі в Кураховому, Покровську, згодом – у Дніпрі і Вінниці, а 15 квітня він прибув до Львова, повідомляє Zaxid.net.

- У бійця було мінно-вибухове поранення, яке призвело до травматичної ампутації правої ноги і масивного дефекту м’яких тканин лівої ноги з оголоненням кістки та багатоуламковим переломом велико- та малогомілкових кісток. Іншими словами, у Богдана вирвало величезний шматок м’яких тканин, через те оголилася кістка, яка до того ж мала складні переломи, каже завідувач першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич.

За словами хірурга, раніше такі травми були показами для ампутації. Утім, лікарі намагаються врятувати ногу захиснику.

- Для бійця дуже важливо врятувати ногу для майбутнього протезування. Маючи одну свою кінцівку, він впевненіше почуватиметься з протезом, зможе більш функціонально жити, каже хірург.

Операція з порятунку ноги бійцю тривала 10 годин, під час якої хірурги використали метод мікрохірургічної трансплантації м’яких тканин, який при схожих пораненнях показав хороші результати і врятував кінцівки захисникам. Зі спини пацієнта хірруги взяли клапоть м’яких тканин разом з дрібними судинами (розміром до 1 мм) і пересадили його на відкриту ділянку ноги, а дрібні судини під мікроскопом зшили з судинами ноги для кровопостачання пересадженого м’яза. Тобто, закрили оголену ділянку кістки, а саму кісту, аби загоїлися переломи, зафіксували за допомогою апарата зовнішньої фіксації.

Найбільше часу під час операції пішло на підготовку (очистку) рани до пересадки і накладання мікрохірургічних анастомозів (швів).

Попереду на бійця чекає непросте лікування. У пацієнтів з такими пораненнями можуть виникнути віддалені ускладнення – різноманітні інфекції. Через війну рани часто інфікуються інфекціями, які є нечутливими до жодного антибіотика. Утім, і лікарі, і Богдан налаштовані оптимістично.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також