Ляшко відвідав психіатричну лікарню на Рівненщині

1657 0

Ми у соцмережах:

Ляшко відвідав психіатричну лікарню на Рівненщині

Сьогодні на Рівненщині працює міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Команда МОЗ та НСЗУ робочий візит розпочала із відвідування Острозької обласної психіатричної лікарні.

Міністр та начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль поспілкувалися із завідувачами відділень, оглянули умови перебування пацієнтів, повідомляє Рівненська ОВА.

Фахівці тут лікують як жителів Рівненщини, так й інших областей, зокрема, в закладі перебувають 32 переселенці. Крім того, більше 50 осіб в післягострих станах отримують психіатричну допомогу мобільних мультидисциплінарних команд.

Разом з Віталієм Ковалем обговорили актуальні питання роботи цього медичного закладу. Надалі ОВА спільно з МОЗ сприятиме їхньому оперативному вирішенню.

За словами міністра Віктора Ляшка, рік повномасштабної війни вплинув буквально на кожного, позначився на загальному психічному здоров’ї нації. За цей час зріс попит не лише на психологічну, а й на психіатричну допомогу. Тому команда МОЗ провела аудит потреб у галузі психічного здоров’я й залучає донорів, щоб допомогти спеціалізованим лікарням відповідати на запит суспільства. Зокрема, щодо психіатрії та реабілітації.

Пацієнти, які пройшли лікування гострих станів, уже зараз можуть отримати супровід у сімейного лікаря.

За послуги мобільних мультидисциплінарних команд сплачує НСЗУ.

У лікарнях планується створення центрів психічного здоров’я, куди кожна людина зможе звернутися по допомогу.

Наприкінці 2021 року було розширено державну програму «Доступні ліки» для людей із розладами психіки й поведінки. До неї включено 30 назв препаратів.

Нагадаємо, Острозька обласна психіатрична лікарня – одне з тих обласних комунальних підприємств, які першими допомогли державі в питанні прихистку людей, котрі змушені були втікати від обстрілів та бомбардувань. Півтора місяці тут забезпечували необхідний догляд для 192 переміщених пацієнтів з різними розладами психіки. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також