Макарони для дитсадків Рівного уже не «золоті», а з матеріального резерву

676 0

Ми у соцмережах:

Макарони для дитсадків Рівного уже не «золоті», а з матеріального резерву

Після гучного скандалу із закупівлею для дитсадків Рівного макаронів по 108 гривень за кіло та двох невдалих спроб їх закупити на тендерах міська влада вирішили передати їх безкоштовно — з матеріального резерву. Щоправда, члени виконкому, який мав приймати це рішення, здивувалися — чому це питання так терміново внесли, за лічені години до засідання. До того ж, не вказали, за якими цінами було закуплено макарони.

Володимир Липко, директор департаменту економічного розвитку:

— Оскільки освіта не змогла здійснити закупівлю буряка і макаронів для своїх потреб, то пропонуємо передати їм 557 кг буряка та 4319 кг макаронів, що закуповувалися для матеріального резерву. Закупівля відбувалася ще наприкінці листопада — на початку грудня. Ціни були абсолютно адекватні на той момент. Мої спеціалісти підказують, що макарони було закуплено по 31,30 грн за кг.

Також вносимо корективи у зв’язку з тим, що частину овочів за цей час не змогли вивезти, а Херсон уже забезпечений овочами. Тому збільшуємо кількість на Добропілля, бо вони потребують, і частину ще передадуть на Лиман, де ситуація з продуктами катастрофічна. Так вийшло, що це питання терміново готувалося, бо терміново отримали звернення. Що залишається в резерві? Овочі відаємо всі, бо вже сезон завершується.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Усі уже забули, скільки рівнян в багатоповерховому житловому фонді могли опинитися в катастрофічній ситуації при відключеннях електроенергії, як ми оперативно розгортали по школах 21 опорний пункт обігріву, в яких готові були прийняти 30 тисяч людей? Треба було створити матеріальний резерв, щоб утримувати таку кількість людей, на 10 днів. Є відповідні розрахунки, є відповідні норми, рекомендації ДСНС, постанови Кабміну. Відповідно до них і діяв департамент економіки. Тепер, маючи матрезерв, гріх його тримати, потрібно передати в тому числі в Херсон, Миколаїв, Харків — звідки до нас були звернення. Ми розуміємо, що стабілізували енергетику, і в нас не виникне вже потреби найближчих кілька місяців годувати таку кількість людей. То що, нам тримати цей матрезерв, доки він не зіпсується?!

На який час макаронів та буряків з матрезерву міським дитсадках має вистачити — чиновники не повідомили. Зрештою, невдовзі все одно доведеться проводити нові тендери, щоб закупити овочі уже свіжого врожаю.

До речі, а щоб батьки дошкільнят знали, чим годують їх у дитсадках, вихователі щоранку надсилають меню на телефони. Як правило, на сніданок подається каша або омлет, чай або какао з молоком. На обід — суп, котлета або м’ясний чи рибний рулет, салат, квашені овочі, сік або компот. Після денного сну малюкам ще пропонують підвечірок — наприклад, оладки з фруктовим соусом, манну кашу, запіканки, сирники, кисіль. Іноді упродовж дня дають свіжі фрукти: яблука чи мандарини. При цьому батьки сплачують за харчування в дитсадках 70% вартості, а решту доплачує міський бюджет.

Олена РАКС.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також