Максименко не звільняється, бо підземелля у Рівному не сохнуть?

2838 0

Ми у соцмережах:

Максименко не звільняється, бо підземелля у Рівному не сохнуть?

Відкриття побудованих за 17 мільйонів гривень у парку ім. Шевченка у Рівному підземель для туристів так і не відбулося. На вході досі висить замок. У підземеллях немає ні електроенергії, ні води, не працює вентиляція. А все тому, що ця «туристична родзинка» й досі не має господаря.

Тарас Максименко, начальник міського управління культури і туризму:

Наприкінці жовтня ми здали усі необхідні документи щодо будівництва. У грудні отримали повідомлення, що з документами повний порядок. ДАБІ погодилася ввести підземелля в експлуатацію та видати сертифікат. Завдяки цьому документу можна оформити речове право на будівлю.

Однак виявилося, що документ не оприлюднили на єдиному порталі сертифікатів. Після запиту від управління інформація про сертифікат з’явилася на порталі ДАБІ. Коли ми намагалися зареєструвати права на підземелля, то з’ясувалося, що сам документ не завантажили в єдину базу речових прав. Не завантажили його і в лютому. Нам обіцяють, що цей бюрократичний нонсенс буде вирішено. Адже без балансоутримувача об’єкта до підземель не подають воду й електроенергію. Оскільки немає електрики, то й не працює вентиляція і спеціальна техніка, яка забезпечує відповідний режим всередині підземель. Адже вони ще мають висохнути, цей процес триватиме близько п’яти років. Якщо не виводити з підземель вологу, то експозиційні об’єкти просто зруйнуються.

Ігор Мічуда, колишній начальник ДАБІ Рівненщини:

— Підземелля — це об’єкт з підвищеним класом наслідків СС3. Дозвіл на введення в експлуатацію таких об’єктів видає Київ. Одразу після звернення міської ради наші інспектори виходили на перевірку об’єкта і направили звернення у ДАБІ України. Мені не відомо, чому хтось у столиці не зробив усе як слід. Можу лише сказати, що ДАБІ ще з 2020 року перебуває у стадії ліквідації. Зараз на всеукраїнському рівні ведеться пошук очільника нової структури — Державної інспекції архітектури та містобудування, яка має замінити ДАБІ.

Тараса Максименка залишили на посаді начальника управління культури, щоб завершив спільний з Євросоюзом проєкт «Таємничі підземелля» Рівного. Після цього він має написати заяву за власним бажанням — є такі попередні домовленості.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також