Мамчури вимагають знести пам’ятник

4591 0

Ми у соцмережах:

Мамчури вимагають знести пам’ятник

Родина Мамчурів через суд вимагає знести пам’ятник художнику Георгію Косміаді, який ще за минулої влади встановили на вулиці 16 Липня. Причиною судового позову став майже десятирічний конфлікт через земельну ділянку в центрі Рівного. Пам’ятник Косміаді тоді й поставили, щоб Мамчури не зазіхали на міську землю. Засідання у цій справі призначено на 9 квітня у Рівненському міському суді.

Нагадаємо, родина Мамчурів претендує на землю, бо на ній стоїть їхній двоповерховий будинок — хоч і розвалюха, але нерухомість. Тож просять 10 соток землі, що під будинком та поряд, а ще 4 сотки передати в оренду. Міська рада ще 10 років тому відмовила Мамчурам, запропонувавши обмежитись лише землею під будинком. З тих пір і триває спір.

Тарас Максименко, начальник міського управління культури і туризму:

Чоловік подав до суду та вимагає знести пам’ятник Косміаді. Апелює тим, що пам’ятник заважає його законному праву отримання земельної ділянки на вулиці 16 Липня. Хоч ця ділянка належить місту, і це підтверджують усі документи. Однак Мамчур вважає, що ця земля його, бо йому колись депутати, як він вважає, незаконно відмовилися виділяти там 10 соток.

Володимир Хомко, колишній міський голова:

Це не моє рішення, а депутатів попередніх скликань. Цей чоловік викупив у тому будинку квартири і просив землю. Однак йому потрібна земельна ділянка аж до самої дороги. Хоч будинок стоїть набагато далі вглибині. Через це й депутати не голосували за виділення йому землі, бо вважали, що це афера. Територія, на якій стоїть пам’ятник, не має нічого спільного з тим будинком.

Але я розумію, для чого це. Якщо забрати всю ту територію на вулиці 16 Липня, то це ласий шматок. На ньому можна легко звести 9-поверхівку. Коли маєш таку земельну ділянку, то забудовник сам прийде до тебе і запропонує її забудувати.

Святослав Стельмащук, депутат міськради:

— Ця проблема виникла ще з позаминулої депутатської каденції. Тоді депутати сказали чоловіку, що площа, яку той просить, завелика для обслуговування такого будинку. Це був головний аргумент, чому тоді не голосували за це питання. Тоді власник будівлі подав у суд та за так званою мовчазною згодою сформував земельну ділянку, виготовивши на неї документи. Таке дозволяє наше законодавство. Але без рішення сесії він не має права приватизувати цю земельну ділянку. Незалежно від того, яке рішення ухвалить суд, пам’ятник потрібно зберегти.

Вважаю, що немає нічого поганого в тому, щоб замість того старого будинку з’явилася новобудова. Наша фракція «Рівне Разом» готова проголосувати за можливість звести там офісний центр, але не багатоквартирний будинок. Бо вулиця 16 Липня надзвичайно завантажена транспортом. Якщо дозволити там побудувати ще й багатоповерхівку, то буде транспортний колапс.

Олександр Курсик, депутат міської ради:

Чоловік викупив усі квартири у будинку та створив ОСББ. Ніби для обслуговування будинку йому треба більше 10 соток землі. Усі розуміють, що там планується нове будівництво. Тому ми проти виділяти йому землю в такій кількості, в якій він просить. Якщо він попросить землю під будинком та кілька метрів біля нього для обслуговування, то наша фракція «Батьківщини» за це проголосує.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також