Майже дві тисячі рівнян понад сорок разів здавали кров

897 0

Ми у соцмережах:

Майже дві тисячі рівнян понад сорок разів здавали кров

У середньому щодня на кровоздачу до Рівненського обласного центру служби крові приходять близько 60 донорів. А от вчора було 90 бажаючих. Здебільшого, це альтруїсти, які хочуть допомогти людям й не беруть плати. Саме і на честь таких людей, які безоплатно здають свою кров заради порятунку людських життів, і встановили Всесвітній день донора крові, який відзначають щороку 14 червня.

- З початком війни в області був шалений наплив бажаючих поділитися кров’ю. Тоді ми перейшли на цілодобовий режим роботи. Адже мусили не лише зібрати кров, а і переробляти матеріал. Інколи працювали до 3-х ночі, - розповідає головна лікарка Рівненського обласного центру служби крові Ліна Михальчук. – Далі на рівні держави було прийнято рішення про створення стратегічних запасів крові. На Рівненщині є електронний реєстр донорів, який налічує вже близько 10 тисяч людей. Їм телефонують у разі виникнення необхідності.

 

Центри крові заготовлюють стратегічні резерви компонентів крові (зокрема, плазми) для подальшого використання на потреби військових. Тобто кров донора може врятувати життя бійцю.

- Ми завжди чекаємо донорів. Запрошуємо мешканців регіону, незалежно від групи та резусу. Під час війни здавати кров надважливо. Працюючи на випередження, найкраще, що ви можете зробити - це здати кров у тилу, аби більше бійців Сил оборони повернулися з фронту живими. На сьогодні у світі не існує жодної альтернативи чимось замінити компоненту крові, - зазначає головна лікарка.

Рівненська ОВА повідомляє, що нині  в регіоні — близько 2 тисяч почесних донорів. Це ті люди, які 40 і більше разів здали кров. Також є 13 заслужених донорів, вони більше сотні разів ділилися кров’ю з тими, хто її потребує.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також