Майже сотню незаконних сміттєзвалищ виявили на Рівненщині

1351 0

Ми у соцмережах:

Майже сотню незаконних сміттєзвалищ виявили на Рівненщині

Згідно з Реєстром місць видалення відходів, ведення якого забезпечує Департамент екології та природних ресурсів Рівненської ОДА на території Рівненської області налічується 373 одиниць паспортизованих місць видалення відходів. Найбільші полігони твердих побутових відходів функціонують у містах Острог (с. Слобідка), Дубно, Рівне (с. Бармаки Рівненського району), м. Вараш.

Державна екологічна інспекція Поліського округу протягом травня поточного року провела позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства органами місцевого самоврядування.

У результаті проведених перевірок на території Рівненської області виявлено 91 непаспортизоване місце видалення відходів. Загалом, вкрай негативна ситуація у сфері поводження з відходами склалася у сільській місцевості.

Екологи з’ясували, що місця видалення відходів не відповідають вимогам екологічної безпеки:
ö не організовано централізований збір та вивезення твердих побутових відходів, відсутні контейнери для відходів, відсутня схема санітарної очистки населених пунктів, не визначений виконавець послуг з вивезення твердих побутових відходів, що призводить до утворення несанкціонованих сміттєзвалищ;
ö відсутня технічна документація МВВ (проект землеустрою, санітарно-технічний паспорт, паспорт);
ö при в’їзді до сміттєзвалища відсутня будь-яка інформація (щит, таблички) про розміщення МВВ;
ö відсутні межі земельної ділянки;
ö відходи не ущільнюються та не пересипаються ізольованим матеріалом;
ö на сміттєзвалищі змішуються та захоронюються  ресурсноцінні відходи, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія (пластик, скло, папір);
ö сміттєзвалище не огороджене, що призводить до розльоту легких фракцій за межі та призводить до засмічення прилеглих територій;
ö земельна ділянка під сміттєзвалищем використовується за відсутності правовстановлюючих документів та не винесена в натуру (на місцевості) межовими знаками;
ö зафіксовані місця горіння відходів на території МВВ;
ö безконтрольне захоронення корисних компонентів твердих побутових відходів, таких як скло, папір, пластик та інше призводить до самозагоряння сміттєзвалищ із подальшим горінням утвореного чадного газу. Дана проблема актуальна особливо в осінньо-весняний період.

Посадових осіб суб’єктів господарювання, які утримують місця видалення відходів притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів за ст.188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки  встановлено, що надані Інспекцією обов’язкові до виконання приписи не виконуються, або виконуються не в повній мірі.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу постійно здійснюють виїзди на скарги щодо несанкціонованих сміттєзвалищ.

    


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також