З бюджету хочуть платити приватним дитсадкам, але у Рівному приватний лише один — на Щасливому

4317 0

Ми у соцмережах:

З бюджету хочуть платити приватним дитсадкам, але у Рівному приватний лише один — на Щасливому

У міській раді зареєстровано проєкт рішення, у разі прийняття якого приватні дитсадки Рівного отримуватимуть компенсацію з міського бюджету. Міське управління освіти так пропонує вирішити проблему з браком місць у комунальних дитсадках Рівного. Пропонується, що за кожну дитину, взяту з черги в приватний дитсадок, буде компенсація з бюджету. Однак у Рівному є лише один ліцензований приватний дитячий садок — «Babyland», розташований у новому мікрорайоні «На Щасливому». Оскільки саме із головним забудовником мікрорайону «На Щасливому» пов’язують теперішнього секретаря міськради Віктора Шакирзяна та фракцію «Рівне Разом», то такий проєкт рішення виносити на сесію не поспішають.

Катерина Сичик, заступниця начальника міського управління освіти:

Школи отримують компенсацію з державної субвенції, а дитсадки нічого не отримують. Все покладено на плечі міста. Наприклад, у 2020 році на перебування однієї дитини в комунальному дошкільному закладі місто виділяло 24 300 грн. у рік. У 2021-му планується 32 400 грн.

Однак нам потрібно якось розвантажити чергу в дитсадки. І тут можуть допомогти приватні дитячі садки. Тому й пропонуємо, щоб місто компенсовувало частину вартості перебування дитини у приватному дошкільному навчальному закладі. Зараз в приватні віддають своїх дітей лише заможні батьки. Але якщо здешевити вартість, то все більше батьків звертатиметься до приватних садків. Адже там є місця, проте не всі батьки можуть заплатити необхідну суму.

Тарас Обоїста, голова «гуманітарної» депутатської комісії, фракція «ЄС»:

На мою думку, це правильне рішення. Адже діти незалежно від фінансових можливостей батьків повинні мати рівний доступ до позашкільної освіти в Рівному. Якщо зменшити фінансове навантаження на родину, то батьки змогли б віддавати свою дитину на навчання у приватний дитячий садок. Це допоможе й розвитку бізнесу, який працює в місті з дітьми.

У нас є центри дитячого розвитку, які не мають ліцензії, тому вони змушені функціонувати під виглядом громадських організацій. Якщо буде готовність міста допомагати, то це стимулюватиме такі центри ліцензуватися.

Знаю, що в Рівному є поки лише один садок, який має ліцензію — «Бебіленд» на Щасливому. Наше завдання — організувати відкриті обговорення з громадою та допомогти іншим закладам ліцензуватись.

Олександр Курсик, міський депутат «Батьківщини»:

З одного боку, приватний інвестор будує дитячий садок, а місто не вкладає в це ні копійки. Тому Рівному це вигідно, а компенсувати ми будемо рівно стільки, скільки компенсуємо в тих садках, які самі будуємо. Але, з іншого боку, всі знають, що у нас один офіційно ліцензований приватний садок. І всі акцентують увагу на його власнику Роману Курису. Якби дитсадків було більше, то б ажіотаж не виникав.

Олександра Коваленко, депутатка фракції «Слуга Народу»:

— У Рівному є дуже багато дошкільних освітніх закладів. Однак вони надають неліцензовані послуги. Якщо виділити допомогу, то вони обов’язково почнуть працювати у законному полі. Але, з іншого боку, в нас є лише один приватний садок. Тому нас можуть звинуватити в політичному підтексті цього питання.

Анатолій Чугуєвець, фракція «За майбутнє»:

Вважаю, що усе залежатиме від механізму компенсації. Якщо нам запропонують давати гроші приватним садкам, то я категорично проти цього. Бо він у місті один, і всі знають, кому належить. Якщо йтиметься, що гроші компенсовуватимуть безпосередньо батькам, то я буду це підтримувати.

Микола Бляшин, фракція «Голос»:

Це цікава ідея. Але потрібно буде скрупульозно підійти до розроблення механізму компенсації. Має бути так, щоб міське управління освіти могло розірвати договір із приватним дитячим садком, якщо той не виконав своїх зобов’язань. І робити це треба в односторонньому порядку, а не через суд. Але мене дивує те, як швидко виникло це питання.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також