Мідь на Рівненщині добуватимуть львів'яни

2023 0

Ми у соцмережах:

Мідь на Рівненщині добуватимуть львів'яни

Унікальним називають геологи родовище міді поблизу Рафалівки Володимирецького району. Бо мідь там чиста, та ще й з домішками срібла і золота. Досі цими покладами на Рівненщині, втім, ніхто не цікавився. І тільки цього року ТзОВ "Північно-західне видобування", засноване у січні цього року у Львові, попросило дозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовища.

Добування мідь екскаватор Облрада такий дозвіл дала. Але підприємству ще потрібно отримати дозвіл Державної служби геології та надр. Власниками ТзОВ "Пів­ніч­но-західне видобування" є львівський бізнесмен Олександр Бучина та адвокат Іраклій Гобечія. За словами пана Гобечія, наразі підприємство веде переговори з іноземними інвесторами, які погодяться вкласти мільйони у геологорозвідку. Ігор Тимошенко, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі, зауважив, що раніше планували геологічне вивчення родовища на Володимиреччині за державні кошти, проте гроші з бюджету так і не виділили:

— Спершу потрібно вивчити, чи справді родовище має промислові запаси, чи вигідно підприємствам розпочинати там видобуток, але навіть на вивчення потрібні десятки мільйонів гривень. Фірма, яка просила дозвіл на геологічне вивчення, надала письмове підтвердження, що перереєструється на Володимиреччині, щоб платити податки у місцевий бюджет. Коли розпочнеться геологорозвідка, з'являться додаткові робочі місця в районі. А промисловий видобуток міді для області буде великою знахідкою. Щодо золота та срібла, то їхні вкраплення у міді незначні, говорити про промислові обсяги не можна.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також