Микола Несенюк: Imagine

292 0

Ми у соцмережах:

Микола Несенюк: Imagine

На початку 70-х років минулого століття у кожній школі, у кожному технікумі, у кожному інституті була хоча би одна, а частіше дві і більше рок-груп, складених із учнів та студентів, які за допомогою примітивних електроінструментів намагалися відтворювати пісні популярних тоді західних груп – від бітлів та роллінгів, до хіпів та цепелінів. Ареною їхніх виступів були танцмайданчики (для найбільш умілих) та шкільні та інститутські вечори, які тоді проходили так часто, що не було суботи, коли б ці саморобні групи не виступали у місті одразу в кількох спортивних чи актових залах, прикрашених портретами Лєніна та закликами будувати комунізм.

Більшість згаданих груп не мала назви, а коли їх придумували, то були ці назви банальні і не цікаві. За виключенням одної. Не пригадаю вже де саме це було, але якось по набитому підлітками та підліткинями спортзалу оголосили, що вони танцюватимуть під музику групи «Imagine». Думаю, що я тоді був серед тих підлітків чи не єдиний, хто знав, що означає ця назва. «Уявіть собі» була піснею Джона Леннона, яка тоді щойно прозвучала у ефірі всіх світових радіостанцій і викликала настільки широкий резонанс, що її навіть обговорювали у Палаті Лордів британського парламенту. Принаймні так тоді казали по радіо Бі-бі-сі, яке я малий регулярно слухав. Тож я почав придивлятись до настільки заміристих музикантів. Двох із з них я знав - вони вчились в інституті разом із старшим братом мого однокласника Толіка і давали йому переписувати платівки бітлів. За кілька років я сам купив у одного з них два диски роллінгів, які досі зберігаються у мене вдома. Цей юнак мав дуже серйозних батьків – чотирикімнатна квартира у «обкомівському» домі, куди я приносив йому гроші за диски, виглядала розкішно. Я не став тоді нагадувати йому про той його виступ із групою із претензійною назвою. Бо вже тоді по ньому було видно, що життя складається не зовсім відповідно до його imaginationу і юнацька романтика залишилась десь у минулому. Вдруге я побував у нього років так через п’ять-шість разом із веселою компанією, яка святкувала, здається, новий рік. Хазяїн згаданої квартири на той момент вже був п’яний і спав під столом. Тож ми тоді так і не побачились.
 
Зустрічатись регулярно ми почали вже у дев’яності-двохтисячні. Колишній музикант-аматор чи не щодня приходив разом з тим самим колегою по студентській рок-групі до генделика біля дому, куди я на той час переїхав, аби випити «соточку» із пластикового стаканчика. Він був уже остаточним алкашем і не озивався до мене. Може забув, а може йому було соромно за те, яким він став. Востаннє я бачив його років з двадцять тому. Вірогідно, що його з тим колегою вже немає серед нас. А я і досі, коли чую ту пісню Джона Леннона, згадую його молодого, сповненого отого Imagine. Що саме він тоді собі уявляв, я, на жаль, у цьому житті вже ніколи не дізнаюся…


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також