Містичне будівництво чи «закохані» чиновники?

2640 2

Ми у соцмережах:

Будувати вирішили на місці складських приміщень

Земля навколо будівлі Рівненської облради та облдержадміністрації оповита таємницями. І справа тут не лише в тому, що ця адміністративна будівля, як стверджують археологи, збудована на древньому язичницькому капищі. Тут скоріше, справа у грошах: як не крутіть, а земля в центрі міста біля центральної владної будівлі області коштує дорого. А де великі гроші — там великі таємниці.

Трохи більше як рік тому в рівненських ЗМІ з’явилась інформація про те, що фірма «Ажур», котру пов’язують зі скандально відомим «Набережним кварталом», хоче зводити будинок на вулиці Кавказькій. Як це часто трапляється, знову не обійшлось без скандалу. Власне, так трапляється дуже часто з об’єктами, які будують фірми, пов’язані з «Набережним кварталом». Так було, коли почали зводити будинок на вулиці Небесної сотні, не отримавши всі необхідні документи на землю. Величезний скандал розгорівся через спробу будівництва на Пагорбі Слави.

Справа у тому, що будувати вирішили на місці складських приміщень, котрі займають площу 16 соток. Це не сподобалось жителям будинку за адресою: Кавказька, 6. Мешканці прилеглого будинку переймались тим, що 11-поверхівка, яку планували звести, закриє їм світло. А при забудові у них «вкрадуть» дитячий майданчик та частину двору.

Як писав тоді інтернет-портал «4 влада», мешканці звернулись із заявою до Державної архітектурно-будівельної інспекції. Висновок експертизи тоді був однозначний: «…Містобудівні умови та обмеження…, на Кавказькій, 32-Б не відповідають нормам ДБН та іншим нормативним актам, що регулюють питання будівництва». Але минув час і щось змінилось. Ні, землі не стало більше, але от містобудівні умови на будівництво фірма «Ажур» таки отримала. І тут починається містика.

Для того, щоб почати будівництво, потрібно спочатку зробити містобудівний розрахунок та подати його на містобудівну раду. Тут його мають розглянути та рекомендувати видати «містобудівні умови і обмеження» або відмовити в їхній видачі. А вже тоді розпочати розробку проекту та його експертизу.

Містобудівні умови та обмеження видає управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради, після проходження містобудівної ради. Засідання ради відкриті, публічні і транслюються в Інтернеті в режимі прямого ефіру. Кожен бажаючий може спостерігати, які плани на забудову обговорюють фахівці та члени ради. Так-от, нічого подібного на містобудівній раді стосовно будівництва на вулиці Кавказькій не відбувалось. Однак «містобудівні умови і обмеження» якимось містичним чином фірма «Ажур» ЛТД отримала.

На сайті управління містобудування та архітектури Рівненського міськвиконкому з’явились дані про те, що «Ажур» ЛТД отримав відповідні документи 14 лютого 2019 року. Якраз на День закоханих. Чи то хтось в управлінні, чи то в містобудівній раді, щиро і, можливо, зовсім безкорисливо закохався у фірму-забудовника. Кохання — почуття теж містичне. І часто супроводжується скандалами. Особливо, якщо полюбити не того і не тоді.

Містично змінилось і призначення майбутнього будівництва. Так часто відбувається, коли будують фірми, пов’язані з «Набережним кварталом». Починається будівництво одного об’єкта, але будується потім зовсім інший. Ось і в цьому випадку, з великою ймовірністю, можна припустити, що замість «будівництва багатоповерхового наземного гаража відкритого типу на 120 машино-місць» з в‘їздом через арку житлового будинку Кавказька, 6 містично з’явиться багатоповерхівка на 11, а може, й більше поверхів. А те, що це порушення або мешканці проти, то кого це цікавить, коли йдеться про містичні прибутки чи любов… до грошей.

Олена ІВАНЮК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також