Рівне допоможе з ремонтом будинків, але є умови

943 0

Ми у соцмережах:

Рівне допоможе з ремонтом будинків, але є умови

Більшість багатоквартирних будинків по місту — старі та зношені, які здали в експлуатацію ще 35–50 років тому. А внутрішні комунікації, дахи чи ліфти в багатьох будинках не міняли десятиліттями. Як максимум, мешканці обходилися поточними ремонтами, коли щось виходило з ладу, бо на більше гроші зібрати важко. До прикладу, середня вартість ремонту ліфта становить 280 тисяч гривень, а заміна — обійдеться на порядок дорожче.

Нещодавно міська рада Рівного підготувала нову програму підтримки мешканців будинків на 2025–2026 роки. Авторами документа є Руслан Гудима — директор департаменту інфраструктури і благоустрою міста та його підлеглі Олена Москальчук і Людмила Мазур.

Що передбачає нова програма? Місто готове оплатити від 50% до 90% вартості капремонту, залежно від виду робіт. Наприклад, за реконструкцію конструктивних елементів або внутрішньобудинкових мереж викладе рівно половину суми. На капремонт ліфтів і системи диспетчерського зв’язку (або заміну ліфтів) дадуть 70% вартості проєкту, а 30% мають зібрати самі мешканці будинку. Якщо в будинку діє ОСББ, то такій оселі на ліфти з бюджету готові дати більше — 80%. Так само профінансувати 80% чиновники візьмуться, якщо рівняни захочуть реконструювати внутрішньобудинкову систему протипожежного захисту у будинках підвищеної поверховості. А найбільше — 90% робіт — оплатять за реконструкцію конструктивних елементів, якщо їхній технічний стан визнано небезпечним.

Єдина складність у тому, що перший внесок мають все-таки робити самі жителі — спочатку їм треба домовитися, що саме для них в пріоритеті, і затвердити це протоколом загальних зборів. Потім обрати, хто буде представляти їхні інтереси, та зібрати гроші на виготовлення проєктно-кошторисної документації та проведення експертизи. А вже потім люди обирають виконавця, підписують угоду з ДІБ та платять аванс. І лише коли роботи будуть виконані на 100%, департамент виплачує підряднику решту суми з міського бюджету. При цьому, на реалізацію одного проєкту місто докладе не більше одного мільйона гривень. Виняток — ліфти, тут з бюджету можуть доплатити і 1,5–1,8 млн грн.

Загалом у громаді є 1304 багатоквартирних житлових будинки і гуртожитки. 774 з них створили ОСББ, а от у 460 керують управлінські компанії. Решта — це житлово-будівельні кооперативи, відомчі будинки або такі, які обрали самообслуговування.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також