Місць для поховання у Рівному буде достатньо?

4843 0

Ми у соцмережах:

Місць для поховання у Рівному буде достатньо?

Міська влада знайшла вирішення проблеми з нестачею земель на кладовищі “Нове”

Невдовзі місто зможе розширити зону поховань ще на 12 гектарів — за рахунок сусідніх з кладовищем територій, щодо передачі яких нині ведуться активні перемовини. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк, який ініціював діалог з власниками земельних ділянок. Адже місць на “Новому” і так обмаль, а під час останньої хвилі коронавірусу питання постало іще більш гостро. Розширення ж кладовища зніме цю проблему щонайменше на найближчі десять років.

-Місць практично уже не було. Бо у зв'язку із надзвичайно збільшеною динамікою захворювання на коронавірус кількість поховань збільшилася. Керівник спецкомбінату Микола Володько постійно телефонуав і критично ставив питання: у нас немає, де ховати людей, потрібно терміново вирішувати проблему, - розповідає Олександр Третяк. - Поруч з кладовищем є земельні ділянки у приватній власності, що може стати логічним виходом з цієї ситуації. Упродовж останніх місяців ми вели доволі довгі і тяжкі перемовини з власниками цих ділянок щодо передачі їх у власність громади під розширення кладовища “Нове”. Обговорення ще тримає, але уже доходить до завершення — порозуміння є. Ми підемо шляхом обміну на ті вільні ділянки, які будуть знайдені в межах міста.

В цілому мова йде про те, що кладовище «Нове» отримає додатково 12 гектарів землі.

За словами директора КП “Спецкомбінат-ритуальна служба” Миколи Володька, додаткові землі дозволять вирішити проблему поховань принаймні ще на десять років. Загалом же територія кладовища “Нове” становить 72 гектари і востаннє її розширювали п'ять років тому.

-Ми ведемо перемовини з міською владою і якоїсь згоди однозначно дійдемо. Адже ми усвідомлюємо, якою критичною є ситуація для Рівного. Тож, хоч і мали певні плани на свою землю, але йдемо на зустріч, - додає один з власників землі поруч із кладовищем Антон Заглинський. Він та інші землевласники розуміють, що знайти на обмін у межах міста рівноцінні ділянки такого ж розміру досить важко. Тому готові йти на поступки і погодитися на ділянки меншої площі.

Питання щодо приєднання до кладовища “Нове” додаткових земель ще мають розглянути міські обранці на одній з сесій. Втім, секретар міськради Віктор Шакирзян впевнений, що депутати добре розуміють проблему і готові підключитися до її якнайшвидшого вирішення:

-Кожен депутат цієї каденції знає, як важлива ця ситуація для всього міста. І кожен з нас відповідає перед громадою. Тому я думаю, що жодних непорозумінь в цьому плані не виникне. Як секретар і як депутат я також беру участь у перемовинах з власниками земельних ділянок і невдовзі ми обов'язково дійдемо консенсусу.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також