Митниця бачить, що економіка хвора

1282 0

Ми у соцмережах:

Митниця бачить, що економіка хвора

На митниці криза торік далася взнаки: через зменшення попиту на експортовані товари та продукцію з України, а також й імпорту товарів зібрати до Держбюджету вдалося 430,6 мільйона гривень, що на 32% менше, ніж у 2008 році. Найбільш вагомі надходження митних платежів забезпечили найактивніші учасники зовнішньоекономічних операцій: «Енергоатом» ввіз обладнання до ядерних реакторів для «Рівненської АЕС» на 42 мільйони гривень, що майже уп’ятеро більше, ніж у 2008 році), удвічі більше продукції ввезло товариство «Азеркорпу-Аутобан» (на 25,6 мільйона гривень). На кілька відсотків більше ввезено продукції компанією «Волинь-цемент» (на 20,5 мільйона гривень). Усі інші найбільші імпортери «не дотягнули» до рівня попереднього року. Вантажів на митниці оформлено на 25% менше, ніж у попередній рік.

— Ми змушені констатувати, що основні надходження до держбюджету — близько половини — забезпечені за рахунок митних зборів від імпорту продукції, — каже перший заступник начальника Рівненської митниці Микола Маркевич, — що є свідченням хворої економіки нашої країни, адже митні платежі від імпорту мають забезпечувати не більше 12% надходжень до бюджету.

Конфісковані авто передали міліції Торік юридичні особи ввезли в 4 рази менше транспортних засобів, аніж в 2008-му — 166 проти 706. Зменшилася й кількість автомобілів, ввезених фізичними особами. Однак сума, сплачена за митне оформлення, митницю задовольняє: торік здійснено митне оформлення загалом 5014 транспортних засобів, податків та зборів сплачено на 70 мільйонів гривень. — Деякі особи, ввозячи автомобілі, яким понад 5 років, не знають про те, що мінімальний штраф за порушення при ввезенні становить 8,5 тисячі гривень, — каже п.Лінніков, заступник начальника Рівненської митниці. — Митниці реалізувати конфісковані авто через виконавчу службу теж немає сенсу, оскільки податки перевищать їхню ринкову вартість. А тому ми передали конфісковані у 2009 році авто міліції. В інших областях їх ще дарували багатодітним сім’ям. Конфісковані харчі реалізують у деяких торговельних закладах через виконавчу службу після одержання дозволів і підтверджень, що харчі насправді можна вживати. Хочу зауважити, що торгові агенти, які ходять іноді по установах та організаціях з різним крамом, що завгодно розповідають про походження свого товару, але конфіскат вони не продають. Загалом люди усе ще погано знають митне законодавство, а тому й порушень багато.

Суди конфіскують нелегальний бурштин Торік на працівників митниці було складено 4 протоколи за корупційні дії, один протокол подала сама ж митниця, два — УСБУ, і ще один — прокуратура. Усі вони закриті за рішенням суду через безпідставність. — Наша робота — специфічна, — каже п.Маркевич. - Підвести «під протокол» можна чи не кожного митника за багатьма пунктами, але якщо немає достатньо доказів, то суд матеріали може закрити. Щодо суду, то митниця відзначає більш якісний розгляд митних справ судами. Якщо раніше в суді закривали половину справ, то зараз ситуація змінилася на користь митниці. Приміром, торік вона передала в суд 227 справ про незаконне вивезення бурштину загальною вартістю понад 3 мільйони гривень. По 155 справах суд прийняв рішення конфіскувати бурштин, по 66 — не конфісковувати, але винного оштрафувати, решта справ — на розгляді.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також