Модернізують «швидку» допомогу

889 0

Ми у соцмережах:

Модернізують «швидку» допомогу

В Рівненській області створять нову оперативну диспетчерську. Модернізована служба працюватиме на базі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Фахівці централізовано прийматимуть виклики і до пацієнта виїжджатиме та машина, яка знаходиться найближче. Номер залишиться тим самим – 103.

Рівненська область – одна з шести областей України, де диспетчерську службу оновлюють. В декількох регіонах побудують нові. Сам проект диспетчерської служби буде співфінансуватися з державного та місцевого бюджетів. З обласного бюджету ще рік тому були виділені гроші на проектно-кошторисну документацію.

- На облаштування оновленої оперативної диспетчерської служби планують використати 10,5 мільйонів гривень. З держбюджету вже надійшло 6,5 мільйонів, решту спрямують з місцевого. Нині на закупівлю комп’ютерно-програмного комплексу оголосили тендер, - розповів керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Бортник.

Створення сучасних диспетчерських служб дозволить зменшити час обробки виклику: від 3-5 хвилин до 1 хвилини, а також виконати норматив доїзду на екстрені випадки – до 10 хвилин в містах і до 20 хвилин у сільській місцевості. До того ж, планується в середньому на 20% зменшити пробіг автомобілів екстреної медичної допомоги.

За останні півроку бригадами швидкої меддопомоги області здійснено 120 тисяч виїздів. До півсотні у зв’язку з ліквідацією наслідків автопригод. Це при тому, що Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф лише на 60 % забезпечений сучасною медичною апаратурою, повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також