Морг заважає розбудові кварталу в центрі Рівного

4576 0

Ми у соцмережах:

Морг заважає розбудові кварталу в центрі Рівного

Валентина Філоник, власниця котеджу на вулиці Клеш­каня у Рівному, хоче його знести і побудувати багатоповерхівку, щоб заробляти, здаючи приміщення в оренду під офіси. Котедж уже майже повністю розвалений, але далі справа не йде. І не випадково — чиновники притримали видачу дозволів на будівництво багатоповерхівки, бо мають на цей квартал у центрі Рівного більш глобальні плани. Заважає лише морг.

На архітектурно-місто­будівній раді було презентовано цілу концепцію майбутнього розвитку кварталу. Було озвучено, що будувати нові об’єкти можна на чотирьох земельних ділянках. Досі цього не зробили лише тому, що інвесторів лякає близькість будівлі моргу, яка має санітарну зону, що може гальмувати будівництво.

Андрій Шевчук, начальник відділу генплану управління містобудування та архітектури:

Кілька місяців тому власник почав розвалювати свій будинок. Планував збудувати на його місці 5-поверховий будинок на п’ятнадцять квартир з трьома комерційними приміщеннями. Однак у процесі робіт до нього звернулася ДАБІ з проханням показати дозвіл на будівництво. Коли до них прийшли будівельні інспектори, то власник почав звертатися до міського управління архітектури за дозволами.

Коли ми побачили те, що хочуть побудувати, то вирішили глибше вивчити це питання. Адже необдумане будівництво там в майбутньому може узагалі унеможливити нормальну забудову земельних ділянок, що поряд. Тоді ми почали наполягати на розробці комплексного рішення. Інвестор його розробив, проте поверховість тих об’єктів, які пропонували побудувати, була надто висока. Погоджувати таке рішення ми відмовилися. Взамін розробили свій компромісний варіант забудови кварталу, який задовольняє усі сторони. Можливо, інвестор отримає меншу кількість приміщень, ніж планував спочатку, але не заблокує можливість будувати іншим людям, що поряд.

Дмитро Котляров, головний архітектор Рівного:

В районі вулиць Клешканя та Оршавської перемоги є лише дві корисні будівлі, які потрібно зберегти, а саме — суд та новозбудований 10-поверховий житловий будинок. І є тут ряд проблем. По-перше, вулиця Клешканя дуже вузька. Там нормально не розминуться дві машини. Потрібно перетворювати її в односторонню або розширювати. Є в цьому районі й територія абсолютно неорганізована з хаотичним паркуванням. Пропонуємо розвернути парковку, яка зараз нищить тротуар та заважає нормальному проходу пішоходів. Також сформувати напівзакритий квартал 4- та 5-поверхової забудови.

Додамо, що приміщення моргу та судово-медичної експертизи ще понад 10 років тому визнали таким, що не відповідає санітарним нормам. Якби морг перенесли, то вивільнилася б ще одна ділянка, цікава для інвестора.

Сергій Подолін, перший заступник голови Рівненської ОДА:

— Уже більше 10 років порушується питання про перенесення моргу. Адже приміщення, де він діє, не відповідають санітарно-гігієнічним нормам. У 2010 році було виготовлено проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію приміщень колишнього обласного онкодипансеру на вулиці Жоліо-Кюрі, 19 під обласне бюро судово-медичної експертизи з моргом. На виготовлення документів було витрачено 301 тисячу гривень. Вартість робіт складала 31 мільйон гривень. Однак після виготовлення проєкту нічого не зробили, тому можна вважати, що ці кошти були втрачені. Справді, морг у центрі міста є проблемою. Вважаю, що її мають спільно вирішувати обласна рада і ОДА.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також