МОЗ розвіяло міфи про ліки та лікування

540 0

Ми у соцмережах:

МОЗ розвіяло міфи про ліки та лікування

Більше половини українців займаються самолікуванням. Більшість ліків, якщо їх неправильно застосовувати, можуть спричинити побічні ефекти, та, на жаль, близько 64% українців про це забувають, — зазначили у Мінохорони здоров’я і зробили деякі застереження.

Антибіотиками не можна вилікувати все. Ними лікують лише захворювання бактеріального походження. А ось на віруси, як-от COVID-19 або грип, ці препарати просто не діють.

Ліки не слід вживати після закінчення терміну придатності. З часом під дією різних факторів хімічний склад ліків може змінюватися, що призводить до зменшення чи втрати їхньої ефективності.

Ділити на частини можна не всі пігулки, тільки ті, які мають спеціальну лінію. Якщо її немає, робити це, не порадившись із лікарем, не варто. Адже може йтися, наприклад, про таблетки з покриттям для захисту шлунка.

Призначене лікування не слід припиняти, навіть якщо ви почуваєтеся краще. Завчасне припинення вживання, наприклад, антибактеріальних препаратів призведе до того, що мікроорганізми не загинуть, а просто адаптуються до дії антибіотика і зможуть виробити до нього стійкість.

Якщо ліки допомогли іншому, це не означає, що вони підійдуть вам. Чимало хвороб мають однакові симптоми, але навіть якщо ваші дуже схожі на чиїсь, хворіти ви можете геть на інше. Тільки лікар може визначити вашу хворобу та яке лікування підійде саме вам.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також