Можливо, у вашому кишечнику оселився паразит…

11231 0

Ми у соцмережах:

Можливо, у вашому кишечнику оселився паразит…

Про те, що ваш організм атакують паразити, можна не підозрювати дуже довго. Лише згодом з’являються симптоми. Причому вони різні, адже й глисти бувають різними: круглі гельмінти, стрічкові глисти, гострики, хлистовики, анкілостома та ін.

Розлади шлунка

Якщо вас долають хронічні розлади шлунка, навіть коли ви їсте корисну їжу, можливо, всередині вас оселився паразит. Ці розлади можуть проявлятися у вигляді болю, газів і здуття живота.

Свербіж

Існують паразити, що викликають нестерпний свербіж в інтимних місцях. Вони називаються гостриками, нагадують крихітні білі ниточки і живуть в кишечнику. Самки гостриків відкладають яйця в анальному отворі, що може викликати сильний свербіж. При цьому розчісувати ці місця не рекомендується: якщо ушкодити шкіру, можна занести інфекцію.

Дизентерія

Спалахи дизентерії досі відбуваються в різних частинах світу. Найчастіше її можна підчепити на відпочинку в тропічних країнах, а викликають дизентерію паразити та бактерії. Один з різновидів дизентерії — амебну дизентерію, або амебіоз — викликають нематоди, які живуть у товстій кишці. Симптоми дизентерії: це і блювота з кров’ю або слизом, і раптове підвищення температури, біль у животі, втрата апетиту, втома та зневоднення.

Втома і запаморочення

Глисти їдять те ж, що і ви, тобто пожирають вашу їжу раніше, ніж ваш організм встигне отримати з неї всі поживні речовини та вітаміни. Це одна з причин, чому ви можете відчувати постійну втому.

Існують глисти, які прикріплюються до слизової оболонки тонкої кишки, не даючи організму отримувати поживні речовини з їжі. Інший різновид паразитів — одноклітинні організми, здатні викликати втому, запаморочення і навіть болі в суглобах та кропив’янку. Ще один очевидний результат діяльності таких паразитів — втрата ваги.

Нудота і блювота

Це досить типові симптоми паразитарних інфекцій. Викликати ці симптоми можуть паразити в травній системі, найчастіше — в кишечнику. Саме там розвиваються і розмножуються більшість глистів.

Психічні порушення

Люди, які відчувають напади люті, частіше за інших виявляються заражені паразитами з несмаженого м’яса або забрудненої води. Це черговий доказ того, що фізичне та психічне здоров’я тісно пов’язані.

Запалення кишечнику

Глисти ослаблюють імунну систему організму, роблячи його вразливим перед інфекціями.

Зокрема, паразити підвищують ризик розвитку запального захворювання кишечнику, бо імунна система не справляється з навантаженням, намагаючись очистити кишки. Цікаво, що діти, які виросли в антисанітарних умовах, менше схильні до цієї хвороби, бо у них більш розвинена імунна відповідь.

Алергії

У багатьох людей є алергія на арахіс і пилок, бо ці дві речі містять молекули, що викликають надмірну імунну відповідь, — аналогічні молекули є в паразитах. Порівнявши послідовність і будову білків з допомогою комп’ютерів, група вчених виявила у паразитів 2445 білків, аналогічних алергенам. Зокрема, паразит Schistosoma mansoni, який живе у воді, імітує білок березового пилку, що викликає у людей чхання.

Кандидози

Між паразитами і грибками сімейства кандида є зв’язок — глисти нерідко спричиняють кандидоз. Найпоширеніший вид паразита в Західній півкулі — грибок кандида біла. У деяких людей цей грибок з’являється через харчування (зокрема, вживання хлорованої води) або прийом антибіотиків: баланс корисних бактерій в організмі порушується, а паразити, що живуть в організмі, заносять кандиду.

Підвищена чутливість

Паразитарна інфекція може викликати підвищену чутливість до сильних ароматів та сигаретного диму. Також можлива чутлива реакція на деякі речовини і продукти у поєднанні з тягою до солодкого і здоби (кандида живиться цукром).

Виразки в роті

Якщо у вас в роті постійно з’являються виразки, зверніться до лікаря і перевіртеся на глисти.

Екзема

Іноді ознаки паразитів цілком очевидні, бо знаходяться зовні, а не всередині. Шкірна екзема — аутоімунне захворювання, яке може бути симптомом кишкових паразитів. Одна з найголовніших причин аутоімунних хвороб, включаючи екзему, — поганий стан кишкового тракту.

Щоб впоратися з «синдромом дірявої кишки», потрібно зробити чотири речі: вивести паразитів, поновити відсутні травні ферменти, відновити кишкову мікрофлору і слизову оболонку шлунка з допомогою правильного харчування. Звичайно, все це слід робити під наглядом лікаря. Деякі паразити також викликають висипання на шкірі.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також