Муляренко пропонує зробити у колишній будівлі НБУ у Рівному місце-магніт культурних подій

877 1

Ми у соцмережах:

Муляренко пропонує зробити у колишній будівлі НБУ у Рівному місце-магніт культурних подій

Голова Рівненської ОДА та депутат Рівненської міськради Олексій Муляренко є одним із ініціаторів того, щоб колишні приміщення Нацбанку на вулиці Симона Петлюри перейшли у комунальну власність міста та стали публічним простором для місцевих жителів та гостей Рівного.

Вчора, 7 травня, на сесії Рівненської міськради депутати проголосували за готовність прийняти дві будівлі на Симона Петлюри у комунальну власність Рівного. Таке рішення – результат перемовин керівництва області та міста з Державною судовою адміністрацією України, якій торік було передано згадані приміщення Нацбанку у Рівному. Натомість Рівненська міська рада передасть судовій адміністрації будівлі двох судів на вулиці Драгоманова та 16 Липня.

Олексій Муляренко на своїй сторінці у Facebook написав про процес перемовин та про ідеї, як можна буде використати будівлі на вулиці Симона Петлюри.

-Ми у Рівненській ОДА не боїмося братися за складні справи, де немає гарантій на успішний результат, але ціль вартує того, щоб спробувати.

Навіть якщо успіху чекати довго, я готовий працювати і наближати цей момент. Тому і з’явились, наприклад, такі складні проекти, як будівництво спорткомплексу на Макарова (сьогодні активно триває і залучаються кошти), наведення порядку на радіозаводі (станом на зараз нам вдалось повернути контрольний пакет акцій в державну власність), Тараканівський форт (лобіюємо його передачу із прилеглою територією від Міністерства оборони у спільну власність громад області).

А ще таким є план передачі приміщення колишнього НБУ на вул.Симона Петлюри для блага жителів Рівного.

Велике, гарно збережене приміщення банку має працювати для громади. Для цього ж треба було пройти ряд моментів.

Насамперед, ще з 2017 року я вийшов на перемовини безпосередньо з керівництвом НБУ, а також це рішення пропрацьовував з Кабміном. Розуміємо, що йдеться про неабияку будівлю, тому такі речі не вирішуються в мить.

Але «під лежачий камінь вода не тече», тому Рівненська ОДА активно заявила свою позицію і бажання отримати будівлю колишнього банку на область.

Тож весь 2018 рік між нами тривав обмін офіційними документами, листами, дзвінками. Відповідно, що після передачі НБУ до Судової адміністрації України я продовжив спілкування із ними.

У результаті був вироблений такий консенсус: у державну власність від міста буде передано дві будівлі, які і так зайняті та відремонтовані судами, а натомість ми отримуємо на баланс це приміщення на вул.Симона Петлюри.

Вчора я разом з колегами-депутатами у міськраді проголосували за це, тож можна рухатись вперед. Наступний етап передбачає, щоб місто активно включилось в розробку техніко-економічного обґрунтування. Далі воно потрапляє в Судову адміністрацію, після чого має пройти затвердження в Кабміні. У цьому я готовий активно допомагати. У документі слід зазначити, як буде використовуватись ця будівля надалі.

Поки напевне можна сказати, що частково туди переїде Фонд держмайна. Решта приміщення, на моє переконання, повинно бути як відкритий простір, доступний для користування багатьох людей, культурний центр у центрі міста, як-от художній музей тощо.

Напевно, було б доцільно провести чесне громадське опитування, не упустити шанс, зрештою, створити в Рівному місце-магніт культурних подій!

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також