Від початку повномасштабної війни за кордон з Рівного виїхали майже 8 тисяч учнів, а додому повернулися всього з півтисячі. Також у пошуках безпечного місця переїхали 143 вчителі, більшість з яких намагається вести свої уроки онлайн з інших країв. Скільки з них до початку осені повернеться до міста — ніхто не знає. А тим часом рівненські випускники вже готуються до здачі тестів, щоб поступити у виші, а в школах вже цікавляться, як вчитимуться діти в наступному навчальному році.
Богдан Турович, керівник міського управління освіти:
— Цього року випускникам доведеться складати національний мультипредметний тест, який замінить ЗНО, — з історії України, української мови та математики. Ті, хто зареєструвався на проходження тесту, мають підтвердити свою присутність до 7 червня. Кожному на особисту інформаційну сторінку надійде електронне запрошення-перепустка. Не згубіть і не забудьте про нього — бо без запрошення до складання тесту не допустять. Іспит відбуватиметься в три етапи: основна сесія буде з 18 липня по 10 серпня, додаткова — з 16 липня по 20 серпня, і ще буде спеціальна — 12–16 вересня. Додаткова і спеціальна призначені для тих, хто не матиме змоги пройти основну, бо знаходиться не за місцем проживання. Управління освіти запропонувало для проходження НМТ одинадцять закладів освіти, але які саме з них буде відібрано — дізнаємося вже після 7 червня. В кожному пункті буде 3–4 кабінети, у кожній аудиторії буде як вай-фай, так і дротове підключення — директори шкіл мають подбати про це, якщо трапляться перебої з Інтернетом. У кожній групі буде від 5 до 15 учнів, буде можливість пройти десять тестувань. Іспит складатимуть у дві зміни. З 20 по 25 травня свою участь на Рівненщині підтвердили уже понад 2,5 тисячі абітурієнтів. На цьому тижні ще буде пробне онлайн-тестування — стежте за сторінкою Міносвіти, детальна інформація, коли можна буде спробувати власні сили у проходженні тесту, з’явиться там. Всі запитання у тесті — по шкільній програмі.
Загалом в цьому році у Рівному — 1597 випускників. За попередніми розрахунками, 94 учні претендують на золоту медаль, 31 — на срібну.
Ситуація щодо заробітної плати: у період воєнного стану місто не отримало 60 млн грн освітньої субвенції, з якої оплачується праця педагогічних працівників. Але вжили низку заходів, щоб вкластися у визначені призначення — вчителі отримають зарплату, за мінусом доплат за перевірку зошитів, за завідування кабінетами, за класне керівництво. Станом на сьогодні також визначено, що відпустка педагогів складає 24 дні. Але зареєстровано зміни до постанови уряду, що відпустка має становити 56 днів. Поки що рішення не прийнято.
Так само чекаємо рекомендацій від Міносвіти щодо нового навчального року з 1 вересня. На рівні коментарів бачили, що є варіанти відновлення очного навчання у школах, де є укриття. Чи можна буде використати як укриття підвали — поки невідомо, також чекаємо офіційних роз’яснень.
Олена РАКС.