На хвості у міського голови: робочий день з Олександром Третяком

2131 0

Ми у соцмережах:

На хвості у міського голови: робочий день з Олександром Третяком

Ось уже п’ять місяців минає, як Олександр Третяк — міський голова Рівного. Будемо відверті: суттєвих зрушень у поліпшенні життя міста поки що не спостерігається. Басів Кут не став чистішим, і його очищення не планують на цей рік. Ситуація з громадським транспортом навіть погіршилась: нових автобусів чи тролейбусів поки не купують, а зі старими «неслухняними» перевізниками розривають договори. Натомість сесію успішно «проходять» питання забудови Басового Кута, а в голови систематично збільшується кількість радників з різних питань. Якось ми поцікавилися в міського голови, яким, на його думку, має бути ефективне управління містом. У відповідь отримали запрошення провести з ним робочий день, чим і скористалися.

Ранок починається не з кави

Робочий день в Олександра Третяка розпочинається рано, але не з кави — він взагалі не є прихильником цього напою, віддає перевагу чаю. Отож о 7.15 ми з головою вже їхали на нараду до міськШЕУ.

— Мій день фактично щодня розпочинається з наради в одному з комунальних підприємств чи із зустрічі з профільними заступниками, — розповідає голова. — Коли були снігові замети, ми виїздили на інспекції доріг о шостій ранку.

У міськШЕУ на Третяка вже чекають. Він ввічливо вітається з водіями тролейбусів, які очікують в черзі на щоранковий медогляд перед виїздом у рейс. За столом в нарадчій кімнаті голові доповідають, що сьогодні, тобто 23 квітня, заплановано ремонт на ділянках доріг на вулицях Шевченка, Червоногірській, Павлюченка, Петлюри та Курчатова. Очевидно, новий керівник міськШЕУ  Олександр Черуха почувається не зовсім упевнено, тому що саме його заступник, колишній начальник управління Сергій Шевчук порушує ряд важливих питань. Зокрема, про ремонт мосту на Соборній — просить виділити кошти хоча б на технічне обстеження споруди.

Міський голова пообіцяв посприяти, зокрема, і щодо завантаження підприємства роботою. А наостанок висловив побажання, щоб керівник міськШЕУ контролював, щоб його підлеглі виходили на роботу з ремонту доріг в «адекватному стані». Ми поцікавилися — чому?

— Якось приїхав на інспекцію дороги і побачив, що один з працівників був напідпитку, — пояснив Олександр Третяк.

Особливі стосунки

Після відвідин міськШЕУ наради — одна за одною. При цьому керівник міста намагається вибудовувати спокійні ділові відносини зі своїми підлеглими. А от із секретарем міськради Віктором Шакирзяном, який був його головним опонентом під час виборів, у нього склалися, на наш погляд, особливі стосунки.

Шакирзян встиг забігти до міського голови в перерві між нарадами з документами. Поки Олександр Третяк вивчав документи, Віктор Шакирзян «по-батьківськи» почав обтрушувати його плече.

— Ти бачив, що в тебе костюм тут вимазаний? Почисть його, — пояснив свої дії, на що Олександр Третяк спокійно відповів, що обов’язково це зробить.

Питання в документах, очевидно, стосувалося, ремонту пам’ятника жертвам Чорнобиля. Адже він потребує реставрації, на що потрібно 1 мільйон 200 тисяч гривень. Це питання обговорювали на бюджетній комісії. Пізніше він зайшов і відзвітував Третяку, що комісія погодила ремонт. А це майже 100% гарантії, що на сесії його погодять теж.

А ось із заступниками, які мали би підтримувати його, в міського голови складаються непрості стосунки. Власне, з одним із них — Володимиром Дяком. Це стало особливо помітно на нараді із заступниками. На цю нараду їм роздають перелік питань, сформований на основі скарг рівнян, висловлених або в соціальних мережах, або особисто міському голові чи заступникам. Цілі блоки питань закріплено за конкретними заступниками. Чи не найбільший — у Володимира Дяка, відповідального за комунальну сферу міста. До вирішення проблем благоустрою вулиць, нанесення розміток, обрізування дерев на території шкіл, ремонт ям на дорогах той ставиться без особливого ентузіазму.

Наприклад, Олександр Третяк на нараді зазначив, що до нього звернулася директорка однієї з рівненських шкіл і поскаржилася на безпритульних собак, які створюють небезпеку для учнів закладу і працівників. Він попросив Володимира Дяка подбати про те, щоб псів вивезли, на що отримав відповідь:

— В обов’язки працівників КАТП-1728 не входить відлов безпритульних собак у місті. Як ви собі уявляєте, щоб я змушував працівників підприємства цим займатися? Спілкуватися з ними особисто я не збираюся.

Олександр Третяк кілька разів повторив, що це питання Володимир Дяк має обов’язково вирішити. Той пообіцяв зайнятися вирішенням «у правовому полі». Тож після наради міський голова попросив його залишитися і за зачиненими дверима, очевидно, провів з Володимиром Дяком «профілактичну бесіду».

— У мене з моїми заступниками складаються хороші відносини, — запевнив голова. — Просто Володимир Дяк відповідає за комунальну сферу міста, яка, як відомо, є чи не однією з найпроблемніших. Тому іноді у нього просто погіршується настрій.

Довіряй, але перевіряй

Олександр Третяк любить перевіряти, як виконують його доручення. Періодично він особисто виїздить проконтролювати, як здійснюється ремонт доріг. Цього разу поїхав на вулицю Курчатова. Поки обходив ями, які закладали асфальтом, його кілька разів перепиняли жителі вулиці і просили, щоб дорогу відремонтували капітально.

— Ми це обов’язково зробимо, — терпляче пояснював кожному Олександр Третяк. — Капітальний ремонт цієї дороги заплановано. Ми будемо робити кільце при повороті на вулицю для зручності мешканців, облаштовувати тротуар.

Також, повертаючись з наради в прокуратурі, голова попросив водія заїхати на вулицю Степана Бандери, де з автомобіля вже роками торгують побутовою хімією неподалік дитячої стоматполіклініки.

— Нечувана нахабність, — обурювався Олександр Третяк. — Доручив начальнику управління торгівлі Остапенку оштрафувати порушника. Він доповів, що коли приїхали на місце, то з машини торгувала продавчиня. Побачивши інспекторів, закрила авто і пішла, вона — лише працівник, а не власниця. І вдіяти вони нічого не змогли. Хочу подивитися, як власник зреагував на зауваження не торгувати в забороненому місці.

Машину з побутовою хімією на точках, де зазвичай вона стоїть, Олександр Третяк не застав. Побаченим був задоволений, зазначивши: «спрацювало».

Сім’я — на першому місці?

Дружина міського голови поки ніде не працює, тож займається вихованням їхнього восьмирічного сина.

— В мене в пріоритеті є завжди відповідальне батьківство, — запевняє очільник міста. — Кожну вільну хвилину обов’язково приділяю цьому. Час із сином, рідними — в пріоритеті.

Син міського голови ходить до другого класу школи №15 з посиленим вивченням англійської. За словами батька, при виборі навчального закладу це відіграло велику роль, а ще — вчителька, про яку Третяк чув лише хороші відгуки і яка саме в той рік набирала дітей в перший клас. Цікаво, як Третякам вдалося влаштувати дитину в школу №15 в центрі Рівного, якщо сім’я офіційно проживає в квартирі на Боярці? Адже на той час діяло розпорядження, яке дозволяло школам набирати дітей до перший класів лише з району, де розташована школа.

— Ми дуже хотіли потрапити саме до цієї вчительки, тому просто прийшли і попросили директора нас прийняти, — відповів Олександр Третяк.

Піар, але з благодійною метою

Міський голова Рівного зазвичай не обідає. Адже окрім зустрічей, виїздів, нарад та безкінечних обговорень, має ще «папку для дозвілля» — величезну кількість документів, які йому приносять на вивчення і підпис.

Проте все ж встигає приділяти час добрим справам. Наприклад, того дня зустрівся з громадською організацією, яка організовує навчальний процес для дітей з інвалідністю. Жінки, які представляли цю організацію, самі є мамами таких дітей. Вони попросили міського голову знайти їм приміщення, бо бажаючих навчатись багато, а місця в нинішньому приміщенні в районі вулиці Білої їм вже не вистачає. Третяк пообіцяв вивчити це питання.

Також поїхав на виробництво УТОС, де люди з вадами зору виготовляють різноманітну продукцію. Попит на неї різко впав.

— Подорожчала сировина, відповідно, і собівартість продукції, тож на ринку в нас уже не хочуть закуповувати той же туалетний папір чи щітки, — пояснив директор виробництва Ігор Подранецький. — Хочемо, щоб міський голова нас «попіарив» і посприяв тому, щоб нашу продукцію закуповували комунальні підприємства. Адже ми виготовляємо, наприклад, ті ж совки для двірників, або уніформу для працівників комунальної сфери. Від прибутків, які отримує УТОС, залежить добробут наших працівників.

Міський голова зняв відеоролик, в якому закликав рівнян купувати туалетний папір та іншу продукцію УТОСу. Принагідно запитали — чому б заодно не придбати тут папір для туалетів міськвиконкому, адже його там немає.

— Ми запланували ремонт в нашій адміністративній будівлі, — розповів Олександр Третяк. — Розпочнемо саме з туалетів, адже це елементарний комфорт. Звісно, надалі дбатимемо про те, що там постійно були всі необхідні речі для гігієни.

Підсумовуючи день з міським головою, роблю висновок, що це справді нелегка праця — керувати містом з великою кількістю проблем у комунальній сфері. Особливо в умовах, коли доводиться постійно контролювати підлеглих, які не завжди готові виконувати доручення свого керівника або ж не зацікавлені в тому. Багато питань так і залишаються на стадії обговорень, вирішення інших займає дуже багато часу. Проте варто відзначити нові підходи в управлінні, які застосовують нові керівники — наприклад, те ж дослідження соціальних мереж та реакція на скарги рівнян.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також