На клумбі пам’ятника не буде

1297 0

Ми у соцмережах:

Автором цього пам`ятного знака, присвяченого героям Небесної сотні та загиблим учасникам АТО, є рівненський архітектор Микола Шолудько, саме він переміг у конкурсі

Минуло три роки, як у Рівному за кінотеатром «Україна» освятили камінь, на місці якого мав з’явитися пам’ятник героям АТО та Небесної сотні. Проведено конкурс на кращий ескіз, стало відомо, як виглядатиме майбутній меморіал. Однак в останній момент з’ясувалося, що постамент будувати там неможливо. Бо у тому місці, під трояндовою клумбою, проходять комунікації.

Вікторія Опанасюк, дружина загиблого героя Небесної сотні Валерія Опанасюка:

— Пропонували Чайкіну алею для пам’ятника, її мали облагородити, повністю реконструювавши площу. Взагалі у нас мало питали, що ми хочемо. Кілька років тому повідомили, що два пам’ятники будувати дорого. Тому потрібно робити спільний меморіал. Після цього був проведений конкурс. Нам показали ескізи тих пам’ятників. Ніхто з родин загиблих не скаже, що вони нам дуже подобалися, просто ми обирали з того, що нам запропонували. Ми думали, що меморіал ось-ось побудують. Але нещодавно нас запросив до себе міський голова Рівного Володимир Хомко і повідомив, що пам’ятник не можна встановлювати за кінотеатром «Україна». Натомість запропонував, що майбутній монумент встановлять на місці, яке відвели для пам’ятника Тарасу Бульбі-Боровцю на вулиці Директорії. Однак це зовсім не те, про що родини загиблих домовлялися з ним раніше.

Дмитро Котляров, рівненський архітектор:

— Місце на Чайкіній алеї не дуже підходяще. Адже воно проглядається лише з двох видових точок. Також там проходять основні магістральні мережі. Їхнє перенесення дуже дорого обійдеться. Взагалі ця алея призначена більше для розваг та масових гулянь, а не для вшанувань. Якщо згадувати основні події Революції гідності, то вони відбувалися біля Рівненської ОДА. Адже у 2014 році громадськість боролася саме з президентською вертикаллю влади.

Олександр Ковальчук, керівник громадської організації «Простір»:

— Ми провели більше 50 зустрічей з архітекторами та експертами. Було вирішено створити єдиний спільний простір та розділити два пам’ятники. Героїв Небесної сотні можна вшанувати біля Рівненської ОДА. Хороше місце для пам’ятного знака знаходиться там, де розміщені флагштоки. А пам’ятник воїнам АТО можна розмістити у сквері, що поряд. Оскільки він не має назви, то його пропонуємо перейменувати у сквер героїв АТО.

Для обрання майбутніх ескізів пам’ятників та облагородження території потрібно провести всеукраїнській конкурс. Його проведення обійдеться у 900 тисяч гривень. Ця сума включає виплати гонорарів переможцям та оплату роботи журі. Якщо міські депутати вирішать і виділять 50 тисяч на проведення всеукраїнського конкурсу, то ми їм подякуємо. Не можна дешевити на такій справі. Бо і якість меморіалів буде відповідна. Наша організація за останній рік залучила у Рівне близько 5 мільйонів гривень інвестицій. Через це ми знайдемо потрібно кошти на встановлення пам’ятника.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також