На митниці уже "очистились" від чотирьох

1460 0

Ми у соцмережах:

На митниці уже

Рівненські митники продовжують проходити перевірку за законом про очищення влади. Чотирьох уже звільнили, бо в деклараціях про доходи вони вказали не усе своє майно. І хоч доводять, що сталося це випадково, та податкова інспекція свій негативний висновок не змінює. Тому керівництво митниці змушене звільнити людей "за статтею" про корупцію.

Першим із рівненської митниці, нагадаємо, звільнили держінспектора Геннадія Перішка, який, заповнюючи декларацію, не вписав свою "Ладу". Згодом посаду втратив головний держінспектор сектора чергових Олександр Кухарук. Він у декларації переплутав графи — і шість соток із хатою, переписаних на нього матір'ю у селі Нова Українка, вписав у "дачні та садові будинки", а не у "земельні ділянки". Недавно звільнили й держінспектора Ірину Павлуш — вона не вказала у декларації квартиру, яку рідні оформили на неї як спадщину, бо думала, що ще не є її законною власницею. Подібні далеко не корупційні проблеми з квартирою виникли і у держінспектора Миколи Калінчука. Олег Вавровський, начальник Рівненської митниці:

— У податковій знаходять якусь невідповідність і одразу пишуть негативний висновок на працівника. Нам надсилають ці висновки, і я зобов'язаний звільняти людей. Єдиний вихід, щоб поновитися на посаді, — оскаржити рішення податкової у суді. Наприклад, Ірина Павлуш уже подала позов. Але варто зазначити, що податківці також змушені писати негативні висновки через найменше порушення — у такі рамки їх поставив цей закон. Усіх чотирьох працівників, яких мені довелося звільнити з митниці, я знаю багато років. З Олександром Кухаруком ми разом вчилися в університеті. Як до спеціалістів у мене не було до них жодних претензій, тож кожен наказ про звільнення сприймаю болісно. Задумка закону була — звільняти корупціонерів, а насправді "люструвати" доводиться звичайних працівників, які чесно працювали на своїх посадах. Це не єдині митники, яких, напевно, доведеться звільнити через негативні висновки податкової. Перевірка триває, і уже стало відомо, що є зауваження до декларації ще одного державного інспектора. Кілька років тому він продав авто, як тоді робили, за дорученням. Він цей автомобіль не вписував у декларацію, оскільки він вже йому не належав, але у МРЕВ залишився запис, що авто досі зареєстроване на ньому. Проблема ще й у тому, що новий власник автомобіль утилізував, і хоч наш працівник показував і договір купівлі-продажу, і довідку про утилізацію, у податковій вимагають лише довідку з МРЕВ про зняття авто з обліку, а її після утилізації авто не видають. Ми — держслужбовці і повинні виконувати вимоги закону. Але сподіваємося, що до закону про очищення влади таки внесуть зміни.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також