На Рівненщині більше не вакцинуватимуть публічних осіб?

673 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині більше не вакцинуватимуть публічних осіб?

На сайті Рівненської обласної державної адміністрації з’явилося повідомлення про те, що публічні особи області більше не підлягають вакцинації залишковими дозами вакцин від коронавірусу, а їхні персональні дані, які вони надали для проходження вакцинації, підлягають знищенню.

 Цитуємо:

«Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 745 від 16.04.2021 про внесення змін до Дорожньої карти з вакцинації проти COVID-19, залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб.

Тому керуючись Законом України № 2297-VI «Про захист персональних даних» від 01.06.2010, управлінням охорони здоров’я Рівненської ОДА знищено персональні дані публічних діячів, які ті надавали під час заповнення форми для запису на щеплення проти COVID-19 залишковими дозами. 

Як відомо, 11 березня 2021 року Міністерство охорони здоров’я наказом №443 дозволило щепити залишковими дозами вакцини пріоритетні групи ризику з наступного етапу вакцинації. Якщо вакцинувати представників визначених груп із наступного етапу було неможливо, для популяризації вакцинації рекомендувалося залучати до щеплення публічних та громадських діячів.

Нові зміни до Дорожньої карти більше не передбачають такої можливості. Тепер для уникнення утилізації залишку вакцини від коронавірусної хвороби до щеплень залишковими дозами можна долучати лише осіб, визначених у першому та другому етапах вакцинації».

Ми звернулися до начальника обласного управління охорони здоров’я Олега Вівсянника за роз’ясненнями:

-          Обласне управління охорони здоров’я не знищувало ніяких персональних даних. Вони зберігаються у сімейних лікарів. Цю інформацію ми не надавали і мені потрібно її уточнити. Щодо вакцинації публічних осіб, то така допускалася раніше, коли ми мали на меті популяризувати вакцинацію серед населення. Зараз ми строго слідуємо дорожній карті і вакцинуємо людей, які входять до першого, другого і частково третього етапів вакцинації. Залишкових доз у нас не лишається, ми розподіляємо їх між тими, хто входить до першої та другої черги. За весь час ми утилізували всього лише одну дозу. Тих публічних осіб, яких уже щепили перший раз і які очікують на другу чергу щеплення, ми обов’язково вакцинуємо. Їхні дані про вакцинацію збережені, тому хвилюватися не варто. Іноді публічна особа є працівником медичної сфери чи військовослужбовцем, тому я не можу сказати, що ми відмовлятимемо у вакцинації публічним особам. Будемо розглядати кожен випадок окремо.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також