На Рівненщині готуються до відзначення 8 і 9 травня

1278 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині готуються до відзначення 8 і 9 травня

Цими днями відзначаємо День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі. Заходи уже традиційно пройдуть під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо», а символом пам’яті про жертв війни залишається червоний мак.

У зв’язку із карантином Рівненщина, як загалом по Україні, цьогоріч утримається від проведення масових заходів. Під час вшанувань дотримуватимуться необхідних обмежень. Покладання квітів будуть малочисельними, а ветеранів рекомендовано вітати телефоном або листівками – щоб не наражати їх на небезпеку, адже вони знаходяться в особливій групі ризику.
У Рівному 8 травня о 9.30 відбудеться покладання квітів до пам’ятника «Загиблим за Україну» та на Дубенському меморіальному кладовищі.
Більшість заходів пройдуть в онлайн режимі.
Зокрема, бібліотеки та музеї області демонструватимуть фотодокументальні матеріали, онлайн презентації.
Державний історико-культурний заповідник м. Дубно готує відеоекскурсію «Слідами світових воєн», яку можна буде переглянути на їх фейсбук-сторінці.
Бібліотека села Колки Дубровицького району запровадила свою акцію #миваспам'ятаємо, де розміщують фото та відео розповіді про ветеранів свого села. 
Тематична презентація ОЗ "Шпанівського ліцею» на ФБ-сторінці закладу. 
Онлайн концерт, записаний у попередні роки, транслюватиме 8 травня Володимирецький будинок культури. На ФБ-сторінках сільських клубів демонструватимуться фото та матеріали про обеліски, пам’ятні знаки, братські могили, місця масових розстрілів. Районний історичний музей презентує онлайн виставку постерів «Воїни. Історія українського війська».
9 травня у сторінці Фейсбук Сарненського районного музею розмістять відеоролики про війну, а напередодні відбудеться онлайн презентація виставки «Українська Друга світова».
Сарненський районний будинок культури вже долучився до акції «Родинні історії війни», ініційованої Українським інститутом національної пам’яті. Нагадаємо, жителі області в соцмережі можуть ділитися родинними історіями, пов'язаними з подіями Другої світової під хештегом #РодинніІсторіїВійни.
Костопільський районний краєзнавчий музей презентує відео виставку дослідницьких матеріалів про костопільчан, які загинули на фронтах Другої світової війни «Вони наближали перемогу».
Також у ці дні можна буде переглянути тематичні теле- і радіопередачі, документальні фільми, виступи ветеранів, громадян, що постраждали від нацизму, представників Збройних Сил України, громадськості та науковців.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також