На Рівненщині побудували перший кордодром (ФОТО)

1940 0

Ми у соцмережах:

Фото Катерини Колядич

Перший в області стадіон, на якому ганятимуть міні-моделі автомобільчиків, змайстрований дітьми та дорослими, відкрили в Рівненській області. Це – кордодром. Його власними силами звели в Рокитному батько із сином.

 Над будівництвом рокитнівського кордодрому протягом трьох років працювали – Микола та Сергій Волевичі. Обидва чоловіки працюють керівниками гуртків «Центру дитячої та юнацької творчості», передає Суспільне.

Батько каже, що трек такого розміру під відкритим небом для кордових автомобілів єдиний в своєму роді у Рівненській області.

“Ідея побудувати кордодром з’явилася, відколи з’явився цей вид спорту, в цьому році якраз 50 років. Спочатку тренувалися на треках зроблених нашвидкуруч. Ми будували його для того, щоб можна було проводити серйозні чемпіонати у себе вдома”, – розповів Суспільному керівник гуртка автомоделювання Микола Волевич.

Гроші на будівництво кордодрому, каже, шукав самотужки, а будували трек удвох з сином, донаймаючи техніку за необхідності.

“У Рівненській області аналогів кордодрому немає. Є у Стрию – один з найкращих в Європі, у Хмельницькому, Вінниці, Миколаєві. Тепер буде ще й у нас”, – каже Микола Волевич.

Кордодром ще повинен пройти перевірку на безпечність. Загалом на ньому вже тренуються 40 дітей: половина – з гуртка автомоделювання, інша половина – з авіамоделізму.

У Рокитному автомодельний спорт став національним, адже ним займаються не лише діти, а й дорослі на професійному рівні, – каже тренер. На Всеукраїнських чемпіонатах команди з Рокитного неодноразово здобували нагороди за призові місця.

У основі автомоделізму лежить конструювання кордових моделей, які самостійно рухаються по спеціальному треку – кордодрому. На сьогодні рекорд України з розвивання швидкості – 336 км/год у кордомоделі, сконструйованої дорослими, каже Микола Волевич.

У дітей середня швидкість моделей від 100 до 140 км/год, у переможців чемпіонатів – 220-240 км/год. Кордові моделі їздять на батарейках-кронах та спеціальних потужних акумуляторах.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також