На Рівненщині презентували вишиту «Лісову пісню»

688 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині презентували вишиту «Лісову пісню»

Майстриня народної творчості Олена Медведєва вишила книгу «Лісова пісня» з нагоди 150-річчя поетеси Лесі Українки.

Про це повідомляє Рівненська ОДА. Майстриня вишивала книгу упродовж двох років, усього в ній – 48 сторінок. Важить вишита книга 7 кілограмів.

«Мені хотілося зробити подарунок Лесі Українці, я хотіла вшанувати її слово і вишити те, що не вмирає. Я працювала над цією книгою 2 роки. Увесь шрифт, малюнки та наповнення повністю відтворені із першого оригінального видання. Книга містить понад 68 тисяч літер», – зазначає Олена Медведєва.

Авторка 7-кілограмової книги розповідає, щоб надихнутися та втілити свій задум у життя, вона протягом 2-х років регулярно приїжджала до Луцька з Рівненщини. Адже саме на Волині народилася й виросла Леся Українка.

Так, «Лісова пісня» має 48 вишитих сторінок розміром 60 на 42 сантиметри, а також 7 ілюстрацій. На них зображені головні герої твору – Мавка та Лукаш. Для цього використали ілюстрації, які понад 40 років тому намалювала львівська художниця Софія Каррафа-Корбут. Відскановані малюнки перенесли на полотно та вишили окремі фрагменти.

Олена ініціювала створення авторського видавництва книг ручної роботи «Креативна книга». Умілиця вже вишила повні тексти Євангелія, твори Тараса Шевченка, Адама Міцкевича, Івана Франка, Ліни Костенко та багатьох інших.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також