На Рівненщині прокинувся американський метелик, який усе зжирає

659 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині прокинувся американський метелик, який усе зжирає

Фітосанітарна служба попереджає мешканців Рівненщини, що зараз сприятливі умови для виходу з місць зимівлі американського білого метелика.

В кінці другої – на початку третьої декади травня очікується масовий літ та яйцекладка  метеликів.

Опис комах:

Розмах крил метеликів складає 2,5-3,5 см. Зазвичай забарвлення крил білосніжне, але іноді зустрічаються метелики з чорними або темно-коричневими плямами на крилах.   Кожна самка відкладає за різними даними від 300 до маже 2000 яєць, але в середньому плодючість самки – 400-800 яєць. На тривалість розвитку яєць та кількість гусениць, які з них відроджуються, значно впливає температура та вологість повітря. Найбільш сприятливими умовами є температура 20-25 °С і відносна вологість 70-80%.

Гусениці від світло-салатового до коричнево-сірого кольору, опушені. На спинній частині є два ряди чорних бородавок і три ряди оранжево-жовтих бородавок з боків. Голова блискуча, чорна (іноді коричнева). Інтенсивність опушення збільшується з ростом гусениці. Доросла гусениця завдовжки 25-40 мм.

Ознаки пошкодження:

Завдяки своїй здатності до утворення спалахів розмноження АБМ надзвичайно шкодочинний багатоїдний шкідник. Він може пошкоджувати більше 250 видів плодових, декоративних та лісових дерев, особливо полюбляє шовковицю, клен, волоський горіх, плодові дерева. Гусениці шкідника повністю об’їдають листя на деревах, утворюють гнізда, обплітаючи гілки павутиною. Таке пошкодження призводить до порушення процесів обміну речовин у рослинах та їхнього ослаблення, внаслідок чого знижується врожайність плодових культур, захисна, декоративна та естетична функція зелених насаджень. Окремі рослини ослаблюються та гинуть, особливо при багаторазовому пошкодженні.

Способи поширення:

Поширюється АБМ транспортними засобами, при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажах. В пошуках статевого партнера і місця для відкладання яєць самка може летіти в середньому на відстань до 250 м. Можливе пасивне перенесення на значні відстані повітряними потоками.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також