На Рівненщині пройшов мітинг проти мера Березного Руслана Пилипчука

3222 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині пройшов мітинг проти мера Березного Руслана Пилипчука

Мер хоче перетворити центр міста у кладовище

 У понеділок, у містечку Березне (Рівненщина) громадяни вийшли на мітинг проти будівництва меморіалу у середмісті, розпочатого міським Головою Русланом Пилипчуком.

Люди кажуть, що не хочуть перетворити центр свого затишного міста у кладовище. Роботи розпочали без жодних документів, без паспорту об’єкта. Міський Голова, котрого люди викликали на своє мирне зібрання, не міг продемонструвати жодного документу, бо їх не існувало. Про це говорили і депутати міської ради, котрі були присутні на мітингу. Вони не бачили жодних дозвільних документів і рішення про будівництво пам’ятника не приймали, хоча це компетенція депутатів місцевої ради, а не мера.

Громада викликала поліцію, котра склала протокол про порушення. Будівництво було призупинено. Березнівчан це обурило ще більше, місто буквально кипить. Там назрівають нові акції протесту. Тим більше, за словами учасників акції, їм вже передали «привіт» від мера – у вигляді погроз про звільнення. Мовляв, якщо він знову переможе на місцевих виборах, роботу вони собі у місті не знайдуть.

Окрім того, за інсайдерською інформацією, того ж дня у мерії, в авральному режимі, документація по пам’ятнику була виготовлена… вчорашнім числом! І роботи відновили.

Березнівчанка і депутат облради Тетяна Воронко каже, що громада зовсім не проти встановлення меморіалу Героям Небесної Сотні. Але проти саме того пам’ятника - хреста, який хоче встановити мер. Депутат розповіла, що ця історія почалася ще у 2014 році, коли виділили землю та прийняли рішення про встановлення пам’ятника. Але зовсім іншого! Тоді пройшли громадські слухання і березнівчани затвердили проект монументу. Те, що вони побачили зараз всіх обурило.

Активістка, член ГО «Березнівська брама» Олена Томків каже, що їхня громада надзвичайно чуттєво реагує на всі події, пов’язані з Майданом.

«Ми хочемо вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. Але те, що зараз чиновники намагаються зробити з нашим містом – це не шана. І така зухвала підміна проекту пам’ятника – це неповага і до загиблих, і до живих жителів нашого міста. Ми хочемо публічного обговорення проекту і місця його встановлення. Ми вимагаємо негайного скликання позачергової сесії міської ради для розгляду цього вразливого і надзвичайно важливого для нас питання. Ми готові представити ескізи проекту , який задовільнить громаду. Ми хочемо шанувати наших героїв і не хочемо спекуляцій на цій святій темі», - каже Олена Томків.

Олена Томків написала на своїй сторінці у Facebook:

"Березнівчани, Вас цікавило, що буде біля музичної школи? Нате. Ціна 550000 грн бюджетних коштів.

Пост прокоментували 55 чоловік і 59 ним поділилися.

 

Yana Stepanenko Точно, кладовище і з вікон музичної школи буде супер краєвид

Наталія Кондратюк Жах куди котиться місто. Немає де відпочити молоді, одні кафе та хрести. Парк облаштували б краще

Наташа Свиридюк Фонтан був - знесли, тепер кладовище в центрі зроблять. Це якийсь дурдом.

Наташа Галагуз Я глибоко шаную наших полеглих, але хто такий "проект" затвердив? Який "митець" автор? Ну і естет.....

Руслана Романович Це просто повний п.......Тепер наши діти і внуки будуть гуляти між хрестами.... Дуже романтично.....Точно якісь извращенци

Тетяна Рябкова Люди добрі!!! Зупиніться!!! Що ви робите? Навчаючи дітей грати,співати,танцювати,прививати любов до прекрасного,ми до кінця життя будем споглядати з вікон нашої рідної музичної школи на цвинтар. Думаю, ні одна розумна, інтелігентна людина не додумалась до такого: поставити хрести під вікнами у наших учнів. Хто це вирішує??? Сам. Односібно. А де ж ми, люди,громада????......Наскільки я знаю (будучи депутатом міської ради минулого скликання), питання про перенесення обеліску Небесній сотні у сквер Пам'яті повинно було виноситись на розгляд громади.

Тетяна Рябкова Обговорення активно велося з цього приводу в Березнівський брамі. Так там майже всі були проти того, щоб пам'ятник був перенесений у сквер слави. І щоб саме тут він і стояв. Тепер маємо те що хотіли. Не вулиця а цвинтар.

валера червоняк Шановний пане мер,розясніть нам жителям міста цю ситуацію.Нам, що мало хрестів у місті.

Світлана Іванова Страхіття, було набагато краще коли нічого небуло. А дітям з вікон музшколи куди дивитись? На хрести!!! Автор молодець , на таку суму таке придумати.

Людмила Артюх Я проти такого проєкта! Бо це не пам´ять, а знущання

Геннадій Примак Так ,ми всі схиляємо голови перед людьми які загинули,але це перебор!!!Є дуже багато цікавих проєктів,наприклад зробити в'їздну браму в місто...

Оксана Савчук Мені як платнику податків цікаво, хто все це вирішує? Чи ті, хто так вирішує, думає показати свій патріотизм? Як на мене, патріотизм проявляється не в тому, що ми понаставляємо памятників по всьому місту. Це так, як на цвинтарі, поставлять здоровенний памятник і думають, що це головне. За полеглих треба молитися, а гроші потратити на хворих дітей.

Саша Єзерський Краще ці гроші оформити як допомогу сім'ям загиблих,їм би це було краще,тим більше в теперішній час!

Майя Байрамова Можливо цинічно, вибачте шановні земляки... цей "витвір мистецтва", якщо вже за нього "вгепали" кошти варто було б перенести на міське кладовище, бо на ту споруду, що стоїть там без болю не глянеш.

А на рахунок меморіалу героям Небесної Сотні, моя думка - він має бути не такий. Однозначно.

Велике прохання до тих, хто цей "витвір мистецтва" хоче встановити у центрі міста - почуйте громаду поки ще не пізно.

Валюша Давидюк Коли уже почнуть прислуховуватись до пропозицій громади, а не до пари зацікавлених людей?

Містяни такі дії пов’язують з виборами. Кажуть їхній мер нічого не робив всю каденцію, а тепер спохватився і збирається встановити пам’ятник, котрий ніким не затверджений і нікому у місті не подобається.

Зробили заяву і у громадські організації «УНСО – Березне»:

УНСО-Березне

Офіційна позиція ГО «УНСО-Березне» щодо меморіалу ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Ми, як представники рушійної сили Революції Гідності, стоїмо на позиції встановлення меморіалу Героям Небесної Сотні, на вже визначеному місці, але категорично проти встановлення в такому вигляді, якому є даний проект пам’ятника.

Ми, як ніхто інші, знаємо якими жертвами далася перемога революції і не дозволимо знівелювати честь і самопожертву всіх загиблих на майдані патріотів!

Ми вимагаємо: скликати позачергову сесію міської ради та спільно з небайдужими жителями міста обговорити можливі варіанти розвитку подій, якими можна змінити зовнішній вигляд меморіалу!

Слава Героям Небесної Сотні!

Слава Україні!

Березнівська громадська організація «Майдан» також проти саме такого меморіалу. Активістка «Майдану» Тетяна Воронко каже:

«ГО "Майдан " виступило з пропозицією щодо призупинення початку будівництва і проведення робіт на ділянці, яка виділена рішенням Березнівської міської ради у 2014 році для встановлення пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Проте громада обурюється відсутністю у місті широкого публічного обговорення проєкту даного пам’ятника. Ніхто не бачив ескіз проєкту, не відомі умови виконання робіт по його встановленню, процедури визначення виконавця робіт, механізми їх фінансування. Дуже багато запитань зависло у

повітрі і люди хочуть отримати відповідь», - каже пані Тетяна.

Ні містяни, ні, навіть, депутати міськради не знають, чи було проведено передбачені законом тендерні процедури через «Прозоро». Джерело у мерії повідомляє, що мер всі замовлення дробить на частини, щоб сума була 49 тисяч, бо від 50 тисяч – треба проводити тендер. Таким чином обходять вимоги закону. Це також належить встановити правоохоронним органам. Заяви до поліції та прокуратури активістами написані.

Юристи сходяться на думці, що не існує жодного із містобудівних документів, який би передбачав будівництво пам'ятника Героям Небесної Сотні по вулиці Андріївська в м. Березне, Рівненської області.

Аналіз законодавчої бази та наявних документів свідчать, що пам'ятник Героям Небесної Сотні по вулиці Андріївська в м. Березне, Рівненської області не належить до об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури. А отже його будівництво мало здійснюватись за обов’язкового виділення у встановленому порядку земельної ділянки із присвоєнням кадастрового номера.

А висновки юристи роблять такі:

1) Березнівською міською радою було внесено недостовірні дані до повідомлення про початок будівельних робіт РВ051200826956.

2) Почалося будівництво пам'ятника Героям Небесної Сотні по вулиці Андріївська в м. Березне, Рівненської області на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети.

За першим фактом замовник – Березнівська міська рада несе відповідальність у вигляді штрафу у розмірі тридцяти шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб (ч.2 ст.2 Закону України ”Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”).

За другим фактом орган державного архітектурно-будівельного контролю має скасувати подане Березнівською міською радою повідомлення про початок будівельних робіт РВ051200826956.

А отже роботи мають бути зупинені!

Сергій Дмитренко, сайт from-ua.com


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також