На Рівненщині створили індустріальний парк, про який мріяв ще Віктор Матчук

3246 0

Ми у соцмережах:

На Рівненщині створили індустріальний парк, про який мріяв ще Віктор Матчук

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підписав розпорядження про створення індустріального парку «Rivne industrial park». Він розміщений на території Малолюбашанської територіальної громади.

«Індустріальний парк – це один із інструментів залучення інвесторів. Загалом в Україні зареєстровано 47 індустріальних парків. І Рівненщина впевнено рухається в цьому напрямку. На сьогодні є розпорядження голови ОДА, яким створено парк та затверджено його концепцію. Законодавчо визначений пакет документів вже направлено до Мінекономрозвитку України, яке у 30-ти денний термін має прийняти рішення про включення цієї території до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Таким чином, парк матиме усі перспективи стати діючим та отримати фінансування на облаштування інфраструктури», - зазначив заступник голови ОДА Сергій Гемберг.

Індустріальний парк «Rivne industrial park» розташовуватиметься на території Малолюбашанської громади. Загальна площа - 125,1 гектара. Функціональне призначення – розбудова сучасного виробничо-промислового комплексу з розвиненою інженерно-транспортною інфраструктурою, складськими та адміністративними приміщеннями.

За словами Сергія Гемберга, сьогодні в Європі скорочуються виробництва. Тож в рамках міжнародного перерозподілу праці інвестори шукають нові ринки для перенесення своїх заводів та підприємств. Тому наша область має усі перспективи запропонувати інвестиційно привабливу територію.

«Наявність індустріального парку на Рівненщині - це зелене світло для іноземних інвесторів. Реалізація даного проекту - справа амбітна та нелегка. Проте сьогодні маємо для цього волю та ентузіазм. Боротьба за інвестиції потребує зусиль та наполегливості. І ми до цього готові», - додав заступник голови ОДА.

Дуже часто під парки бездумно виділяють територію без комунікацій, або ж з непідходящими ґрунтами, з неправильним призначенням земельної ділянки тощо. Проте це не стосується індустріального парку у Малій Любаші.

Згаданий індустріальний парк вже став переможцем конкурсу «Золота ділянка 2020», що був реалізований польською Агенцією з інвестицій. Тепер на цю інвестиційну ділянку чекає промоція серед іноземних інвесторів, повідомляє пресслужба Рівненської ОДА.. 

Нагадаємо, що ще у 2007 році тодішній голова Рівненської ОДА Віктор Матчук намагався залучили у нашу область інвесторів та створити індустріальний парк. Це мало б забезпечити створення сотень нових робочих місць та прискорений економічний розвиток Рівненщини. Індустріальний парк мав розміститься на 96 гектарах колишнього військового полігону, що знаходиться за 10 кілометрів від Костополя та за 15 - від Рівного. Облдержадміністрація планувала облаштувати парк до 2009 року. Спочатку там мали прокласти усі необхідні мережі - газові, електричні та водоканалізаційні. 

-  Площа парку надаватиметься в першу чергу тим інвесторам, які пообіцяють створити багато
робочих місць для людей та погодяться гідно оплачувати їхню працю, - зазначав тоді голова облдержадміністрації Віктор Матчук.  

Але не склалось. Індустріальний парк там так і не запрацював, а залишився лише у мріях рівненських чиновників.. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також